Oldal kiválasztása

Kenyér. Egyél, ne egyél. Milyet vegyél? Tévhitek az egészséges kenyerekről.

Szerző: | Cukorbetegség, Fogyókúra

A kenyér mindennapi ételünk. Vajon melyik kenyér az egészséges? És van amelyik nem?  Greenlife.hu Webáruház

Azt kérdezem van olyan kenyér amelyik egészséges, túlélést, vagy egészséget támogató?

Az egészséges kenyér mítosza:

Szerintem nincs olyan. Pedig én is nagyon szeretem a kenyeret!

finom-kenyer-nem-egeszseges-greenlife

Lehet, hogy ma már nem divat, de az első nyári zöldpaprikával a zsíros kenyér, zseniális volt. Nem akarok most a paprikáról beszélgetni, de talán az is más volt. Ma nem első, és nem szabadföldi, és egész évben elérhető, nem újdonság!

De most kenyerezünk.

Kenyerezzünk!

Persze nem hagyom lekenyerezni magamat!! 😉

Én azt javaslom, ne egyél kenyeret!

Mert a mai kenyerek ártanak. Mi a baj vele? *

Napjainkban visszasírjuk nagyanyáink verejtékkel dagasztott kenyereit. Én inkább a kenyér akkori alapanyagát sírom vissza.

 Problémákat okoz a legtöbb nyugati módon táplálkozó ember étrendjét és egészségét tekintve a búza – vagyis az, amit nekik “búza” néven eladnak.

#1. Az a búza más volt, mint a mai.

Nem ugyanaz a gabona volt, amelyet elődeink a mindennapi kenyerükbe őröltek. A búza nagymértékben megváltozott az elmúlt ötven évben, az agrártudósok nemesítéseinek köszönhetően.  A búzaféléket keresztezték, hibridizálták, hogy ellenállóak legyenek a környezeti hatásokkal szemben (pl. szárazság, kórokozók), de legfőképpen a terméshozam növelése céljából. És az eladhatóság, könnyű, finom feldolgozhatóság szempontjából.

A búza gliadin (glutén) tartalma 40-50-szeresére nemesítődött. Annál finomabb, kalácsosabb, rugalmasabb a kenyér , minél nagyobb a glutén tartalma.  Nos, ez az egyik dolog, amiből baj lett.

#2. Nem ugyanúgy használjuk, mint elődeink.

Megváltozott a lisztkészítés technológiája. A teljes kiőrlésű liszt a legolcsóbb eljárással készített liszt, alaptisztítás után csak őrlik, benne marad a korpa, a csíra, és kissé piszkosfehér színű.

A mai liszt fehér, korpátlan, csírátlan. Finom liszt.

Itt értsd a finomat ízre, és állagra.

Kizárólag a finomított szénhidrát, és a fehérje tartalom marad benne.

buza-nem-a-regi-greenlife

Ebből a lisztből készül a fehér kenyér, a kalács,  a sütemény, az utca ételek nagy többsége ( pizza alap, zsíros , töltött utcafalatkák, hamburger zsömle, pita.)

#3. Nem ugyanannyit fogyasztunk, mint az elődeink.

És itt nem a vadászó , gyűjtögető őseinkre gondolok. Az 1970-es években kaptunk egy egészségügyi utasítást (a WHO-tól), hogy : csökkentsd a zsírfogyasztást, és a gabonával pótold a hiányzó kalóriát! A zsírfogyasztás ördögi szokássá avanzsált, és szépen, néhány tíz év alatt drasztikus szénhidrát fogyasztást, kenyér, és péksütemény nassolást eredményezett ez az egészségügyi utasítás.

Ehhez hozzáadódik, hogy utcakaját fogyasztunk, amit legkönnyebb lisztes étellel megoldani, és nem odafigyelve az étkezésre, jó nagy mennyiséget elfalatozunk menet közben, anélkül, hogy tudatossá válna a fogyasztás. A kalória pedig lecsúszik.

Csak úgy mellesleg.

 

Mit tudnak a különböző kenyerek.

Mitől barna, melyik egészségesebb?

  • 1. tévhit:  barna kenyér mindig teljes kiőrlésű és magas rosttartalmú.  Pedig nemcsak a teljes kiőrlésű és a rozsliszt adhatja a pékáruknak a sötétebb színt, ez csak egy hit, amivel a gyártók visszaélnek. Maláta, kakaópor vagy egyéb színezőanyagok segítségével érik el a kívánt színhatást. (A maláta, a kakaópor nem egészségtelen, de nem azt, a rostokban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag kenyeret vesszük végül, amiért a terméket választjuk.)
  • 2. tévhit: az egyik legegészségesebb barnakenyér-fajta a teljes kiőrlésű lisztből készült kenyér. A teljes kiőrlésű liszt őrlésekor a búzaszem 100%-a feldolgozásra kerül, így megtartja tápanyagait, ráadásul rost, vas és B-vitamin tartalma is igen magas, komplex szénhidrátjai pedig kiváló energiaforrást képezhetnek napi étrendünkben – állítja Ludwig Klára,a Jókenyér alapítója.(Egy teljes kiőrlésű kenyér receptjét itt találhatod meg!) Figyelem: a bolti teljes kiőrlésű lisztből készült kenyerekben csak 20-40% a teljes liszt. A többi fehér liszt. Ellenőrizd le!

    Ráadásul a teljes lisztből készült kenyér, és a korpás kenyér is jobban megemeli a vércukor szintet, mint a fehér kenyér. 🙁 Ezt is ellenőrizd le!

  • 3. tévhit: rozskenyerek a legegészségesebb kenyerek táborát gazdagítják. Kétféle lisztből, búza – és rozslisztből készülnek, a rozsliszt aránya mindig 40% feletti.  A rozslisztnek számos előnyös hatása van egészségünkre; vitalizáló, immunerősítő. Gazdag B-vitaminokban, kalciumban, magnéziumban, nitrogénben és foszforban is. A rozsos kenyér a rozskenyérnél kevesebb rozslisztet (15-40%) és több búzalisztet tartalmaz.
  • rozskenyer-greenlife
  • 4. tévhit: a kukoricás, burgonyás kenyerek egészségesebbek. Egy tény: másfajta keményítővel helyettesítik a búzalisztet, így ennek arányától függően kevesebb a gluténtartalma.  Lágy, rugalmas, kalács-szerű, és kissé sárgás kenyeret kapunk.A kalória tartalma azonban nem kevesebb, és a vércukor emelő képessége sem.(GI)**
  • 5. tévhit:: a szénhidrát csökkentett kenyerek jobbak. A fogyókúrának segítség, mert a szénhidrátot a búzafehérje arányának növelésével csökkentik, ami lassan felszívódó, és jobb glikémiás** tulajdonságú a szénhidrátoknál.  Ezzel azonban a glutén mennyisége növekszik drasztikusan a termékben. (ezek a kész termékek, az UPDATE vonal – ez a legismertebb márka-, és a nagyáruházak polcán található más márkanevű termékek)
  • Létezik egy másik eljárás- de ilyen kenyeret nem kapsz készen-, amikor nem felszívódó rostot adagolsz a liszthez, és 30-50 %-ban bekeverve, egy kisebb kalóriájú, alacsonyabb GI-jű, rostos, bélműködést segítő, kenyér-szerű terméket süthetsz. Elég nehéz így finom kenyeret készíteni, mert a hozzáadott rostok tartják a vizet, és ha nem kikísérletezett technológiával készíted, a belseje nyákos, szalonnás marad a kenyerednek. Tehát ezt neked kell kikísérletezni. Szénhidrát csökkentő adalék az útifű maghéj, és a bambuszrost liszt. Minden bio-boltban kapható. Vagy ITT
  • 6. tévhit: a gluténmentes kenyerek a megváltás.  ( ez a Szaffi-Fitt vonal) NEM! Igaz, hogy az allergizáló búzafehérje nincs benne. Viszont kukoricából, hajdinából, zablisztből…. készülnek. és többnyire nagyon-nagyon kalóriásak. Nagyobb a kalória tartalmuk -általában-, mint a sima fehér kenyérnek, mert búzafehérje híjján nem tudnak megkelni, így sűrű, nehéz, vaskos kenyerek ezek. Szódabikarbónával, vagy sütőporral lehet sütni, az valamelyest segít lazítani az állagon. És nem valami finomak, mert jellegzetesen más ízvilágot kapunk, mit a megszokott kenyér íz.
    Gluténérzékeny vagy?
    A gluténérzékenység kellemetlen tünetein csak a diéta segít, de nem könnyű eligazodni, mi az, amit nyugodtan fogyaszthatsz. Most itt a részletes táblázat!
  • mag-kenyer-greenlife.hu
  • 7. tévhit: a magos kenyerek egészségesebbek, mint a csak lisztből készültek. Ez részben igaz. Bármilyen magot adagolnak a kenyértésztához, mákot, napraforgó magot, lenmagot, diót……., az a glikémiás tulajdonságát jó irányba tolja el a kenyérnek. Ami a baj vele, hogy többnyire csak megmutatják a kenyértésztának a magokat ( értsd: nagyon kevés, 1% a magtartalom, vagy megszórják a péksüteményt, vagy darált kukoricát adnak hozzá, ami csak magosnak láttatja kenyeret. 🙁 ) Az igazi, sűrű sokmagvas kenyerek nehezek, zsírosak, barnák. többnyire előre csomagolva, szeletelve kaphatók. A mi (Magyarok)  kenyér- fogalmától messze van, savanykás illatú, és ízű.

Az egy kompromisszumos lehetőség, hogy magad sütöd a kenyeret a családnak. Adagolj a teljes kiőrlésű liszthez 30-50% nem felszívódó rostot,  és sok magot. A len, mák, napraforgó, darált dió, tökmag tökéletes választás. Sajnos nehezen lehet kikísérletezni, de, ha megvan a recept, akkor fogyókúrában, cukorbetegségben, refluxosként is jót teszel magadnak.

Próbáld magad sütni, ha nem tudod elhagyni a kenyeret!

 

Helyes tárolás
Visszatérő téma a penészes kenyér. Nem elég a kékes-zöldes színekben pompázó penészfoltokat eltávolítani, mert  a penészgomba ekkorra már kenyerünk belsejében,  láthatatlan módon , átszőtte a gombafonalakkal az egész kenyeret.

A penészedés természetes folyamat, melyet a 100%-ban természetes alapanyagokból készült, adalékanyagoktól mentes kenyerek esetén megakadályozni nem lehet. Csak lassítható a folyamat. A pékárut száraz, hűvös helyen, oxigéntől elzárva ajánlott tartani, ahol a főzés közben keletkező pára elkerüli.

 Mitől friss?

A pékáruba a magyar szabályozás szerint nem kerülhet tartósítószer, de egyes természetes alkotóelemek – mint a kovász – meghosszabbíthatják kenyér frissességét.

Hogy mi is az a kovász?
A kovász egy úgynevezett előtészta, mely liszt és víz felhasználásával készül, és amelyben hosszú erjesztési folyamat során természetes élesztőgombák, tejsav – és ecetsav-baktériumok fejlődnek ki.

A kovász a kenyértészta számára ruganyosságot és a hosszan tartó frissességet biztosít, mely mellé gyakran egy jellegzetes, kissé kesernyés íz társul.

Egészséged érdekében érdemes tehát mindig magas rosttartalmú, magos, a lehető legnagyobb arányban természetes alapanyagokból készült, ásványi anyagokban és vitaminokban gazdag kenyeret választani.( azt a régit, amit ma már nem kapni! 🙁 )

Miért fordult hát hirtelen ellenünk ez a látszólag ártalmatlan növény, amely az emberiséget évszázadokon át táplálta? Mert drasztikus változásokat idéztek elő a genetikai kódban, és ennek nagy ára lett.

A búzakeményítők a dietetikusok kedvenc komplex szénhidrátjai. 🙁  Az “összetett” azt jelenti, hogy a búza szénhidrátjai az egyszerű cukor, a glükóz ismétlődő polimer láncaiból állnak.

A dietetikusoktól származó ‘népi bölcsesség’ szerint mindenkinek csökkenteni kell az egyszerű szénhidrát fogyasztását cukor és cukros üdítők formájában (ez eddig jó irány), és növelnie kell a komplex szénhidrátfogyasztást. (ez már nem jó)

A búza komplex szénhidrátjának 75%-a elágazó szőlőcukor-egységekből álló láncolat, amilopektin, és 25 %-a elágazás nélküli láncolat, amilóz. Az emberi gyomor-bél traktusban a nyáltermelő és gyomorenzim amyláz mindkettőt megemészti. Az amilopektint hatékonyan szőlőcukorrá bontja, az amilózt viszont kevésbé eredményesen emészti meg, annak egy része emésztetlenül a vastagbélbe kerül.

Tehát az összetett szénhidrát 75%-a gyorsan szőlőcukorrá alakul, és felszívódik a véráramban, a búza vércukor-növelő hatásáért elsősorban ez a felelős.

Szinte mindenki megdöbbentőnek találja, hogy a teljes kiőrlésű gabona jobban megemeli a vércukorszintet, mint a cukor. A rostoktól eltekintve két szelet teljes kiőrlésű gabonakenyér elfogyasztása nemigen különbözik, sőt gyakran rosszabb egy cukros üdítőital vagy egy szelet cukros édesség elfogyasztásánál.

1981-ben a Torontói Egyetem tanulmánya bevezette a glikémiás index (GI) fogalmát, mely azt mutatja, milyen hatást gyakorolnak a szénhidrátok a vércukorszintre: minél magasabb a vércukor szint egy étel elfogyasztása után, annál magasabb az adott étel glikémiás szintje.

Az eredeti tanulmány kimutatta, hogy a fehér kenyér GI-je 69, a teljes kiőrlésű kenyéré 72, a búzapehelyé 67, a répacukoré ( kristálycukor) pedig 59,2.

A teljes kiőrlésű kenyér GI-je magasabb, mint a cukoré!

Történetesen a Mars szelet GI-je 68.

Mindennek jelentős következményei vannak a testsúlyra vonatkozóan, mivel a szőlőcukorhoz elkerülhetetlenül társul az inzulin, az a hormon, amelynek segítségével a szőlőcukor beépülhet a sejtekbe, és energiává, vagy tárolt energiává, zsírrá alakulhat.

Miért ne egyél kenyeret?

  1. mert mindegyik nagyon, és nagyon gyorsan megemeli a vércukor, és az inzulin szintet.
  2. mert sokkal könnyebb megállni- szerintem-, hogy kiiktatod az étkezésedből a lisztes termékeket, mint számolgatni, hogy mennyi legyen naponta az annyi!

ne-egyel-kenyeret-greenlife

Tedd le a kenyeret!

Kihívás 60 napra! Amit kapsz: 3 recept naponta, egyszerű, gyors, és 4 személyre összesen 3000 Ft.  Amit adsz: jó pár kiló (le), 2-3 egység vércukorszint (le), talán  a gyógyszerek egy része (le). És odafigyelés magadra, és a családodra, napi egy órában. Tarts velünk! Csak a kilóidat veszítheted! Pussz kiadásba nem kerül!

Dönts magad. Most már kicsit többet tudsz a tényekről. 

Folytatom: 🙂             Greenlife.hu Webáruház

Virág Éva
alga-, és vitaminszakértő
reflux tanácsadó

ITT pontos magyarázatot kapsz a búza-cukor-inzulin-hízás-betegségek folyamatra

*Különböző betegségek sora származik a búza fogyasztásából, a cöliákiától kezdve (pusztító bélbetegség, amit a glutén okoz) különböző neurológiai zavarokon, cukorbetegségen, szívbetegségen, ízületi gyulladáson, különös bőrbetegségeken át a skizofréniáig. Az a szomorú igazság, hogy a búzatermékeknek az  étrendben való előretörésével párhuzamosan nő az átlagos derékbőség.

**GI:

glikémiás index (rövidítve: GI) az egyes élelmiszerek vércukoremelő képessége a szénhidráttartalmukkal egyező mennyiségű szőlőcukorhoz (néha a fehér kenyérhez) képest, százalékban kifejezve. (Vércukorszinten a vér szőlőcukortartalmát értjük, bár más cukor, elsősorban gyümölcscukor is található benne.) Jelentősége fogyókúrázók és 2-es típusú cukorbetegek esetén a legnagyobb.

GI-indexük elsősorban a szénhidrátot tartalmazó élelmiszereknek van, a szénhidrátokat ugyanis a szervezet szinte kivétel nélkül szőlőcukorrá alakítja. Ugyanakkor a máj képes szőlőcukrot előállítani más, elsősorban a fehérjelebontás során keletkező vegyületekből is (glükoneogenezis), így szénhidrátot nem/alig tartalmazó ételeknél is mérhető lehet a közvetett vércukoremelő hatás.

forrás:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Glik%C3%A9mi%C3%A1s_index

https://www.tenyek-tevhitek.hu/az_egeszsegtelen_teljes_kiorlesu_gabona.htm

 

 

 

 

Virág Éva

Virág Éva

alapító, tulajdonos: greenlife.hu

Elkötelezett természetvédő vagyok, és bioboltosként elkötelezett a természetes anyagokkal gyógyulás mellett. 11 éve foglalkozom táplálék kiegészítőkkel. Meggyőződésem, hogy nagyon sok esetben gyógyszerek nélkül is gyógyulhat az ember.

Bővebb infó a szerzőről itt >>

A témához kapcsolódó cikkek:

Kollagénből: édesítő glicin?

Kollagénből: édesítő glicin?

Az édes ízek imádása genetikailag kódolt az emberben. ha van jó alternatíva, akkor a glicin az lehet, a mértékkel kívánt édes étel glicin használatával, már elérhető.

Édes kérdés. Milyen édesítőszer a jó neked?

Édes kérdés. Milyen édesítőszer a jó neked?

Az biztos, hogy a cukorfogyasztást csökkenteni kell. Mit tegyél, és mivel helyettesítsd? Melyik édesítőszer jó, melyik finom, melyik édesítőszer biztonságos, és melyik édesítőszer árt? Érdekel?

Mondhatnád, hogy a túlevés a gond. Mondhatnád, hogy a haspuffadás utána. Azt is, hogy semmi gond az ünnepi lakomával, attól ünnep az ünnep. Pedig bizony, a kövérség, és a diabetes alapja is lehet. 

Így volt ez évezredekig...diabetes nélkül

...  korábban- vadászó gyűjtögető korunkban- a nagy lakoma volt az ünnep, azaz amikor nagyvadat ejtett a közösség, azt megünnepelték, és elfogyasztottak mindent, amit csak bírtak, azért is, mert nem tudták tartósítani.Mi, az EMBER, degeszre ettük magunkat. 
Ahogy társadalmilag fejlődött az ember, tartalékolni tudott, az ünnep természeti jelenségekhez kötődött, azt felszabadultan, dínomdánommal tették emlékezetessé azt.

Ahogy a mai gazdagságot, és technikai fejlettséget elértük -mi az emberiség-, minden nap ünneppé vált.

Már ami a fogyasztást, a lakomát illeti. Itt tartunk. Nap, mint nap eszem-iszom van. Aztán nap, mint nap betegség: kövérség, diabetes, szív és érrendszeri problémák.... nem sorolom.

Nem élünk meg ínséget az ünnepek közötti időszakokban.

Boldogra ettük magunkat, most betegre esszük magunkat! Összekapcsolódik a jó érzéssel, boldogsághormont termel a testben a finom étel. Ez axióma. Azaz megdönthetetlen tény. Alapadat.

Vannak ételek, amelyek gyorsan kiváltják a boldogságérzést, és mások lassabban, de a boldogsághormon-löket, mindenképpen megjön.
Nos, ettől tudunk evésfüggővé válni, egyfajta drog-löket ez.

Minél gyorsabb a hatás, annál jobban érezzük magunkat, így be is zárul a kör.

Ha tehetjük, mindannyian eltoljuk az étkezéseinket a gyorsabb boldogság-hatást biztosító ételek felé.

Helyben vagyunk: édességek, csokoládé, cukrok, finomított szénhidrátok minden ételben. Szinte azonnal felszívódó étel-összetevők, amelyek boldoggá, függővé, és beteggé tesznek.

Ezért válik járvánnyá a civilizációs betegségek csoportja. (tudod: a cukorbetegség, a diabetes, a gyomorégés, a reflux, haspuffadás, az elhízás…..)

Nem Te tehetsz róla, de a boszorkánykörön belül vagy.

diabetes-nem-boszorkanysag

Az evolúciós fejlődés a boldogságérzet vágya felé kerget, a fogyasztói társadalom ennek kiszolgálásával hajszolja a profitot.

Jövök mindig az összeseküvés elmélettel, de ne úgy képzeld, hogy néhány gonosz találkozik valahol, összeül, és megbeszélik, hogyan legyen nekünk rossz.(és persze nekik jó) Nem, nem, összeülniük sem kell, a tőke természete a lefele húzó spirál, kiszolgál ja a lustaságot, az édességvágyat, a kényelmet, aztán jó kis profitért kiszolgálja , hogy mégiscsak életben akarsz maradni, és mindenek ellenére még egészségesen. Kapsz gyógyszert, vagy legalább ígéretet, hogy csináld csak , amit eddig, majd ez, vagy az megvéd, és nem lesz semmi baj. 

Pedig lesz. 

Nem, nem egy ünnepi lakomától. De évi 365 lakomától már igen. 

Nem a Te hibád! De a Te életed. A Te egészséged.

Ünnepélyes gyomorégés. Lakodalmas betegség minden nap? Na de tényleg? Éppen ünnepek alkalmával beszéljünk erről?
Az ünnep, mégiscsak ünnep! Igen.

Az ünnep attól ünnep, hogy nem mindennapos. Talán attól is, ha ünneplőbe öltözteted a szívedet. ( aztán jól megtömöd a gyomrodat 🙁 )

Azonban, ha el akarod kerülni a gyomorégést, a haspuffadást, a diabetes megriaszt, és nem akarsz cukorbeteg lenni, figyelj a mennyiségre.

Ha szokásoddá válik a falatkázás, a mértéktartás, akkor elkerülhető a meghízás, megelőzhető a diabetes, és a reflux sem fog kínozni. ( igen, tudom, ezek közhelyes mondatok, de annyira igaz, hogy mégiscsak gondold végig)

A finomított ételek csapdája oda vezet, hogy az evés öröméért eszünk, és nem azért, hogy éljünk.

Minden benne van, amiért korábban küzdeni kellett: cukor, só, zsír, ez együtt maga a kéj, és ebből kifolyólag, maga az ördög. Mert alig lehet ellenállni.

Az ördög a részletekben van. 

adag_mennyiseg

Ebből a nézőpontból ritkán nézünk rá a mai gasztronómiai kultúrára, pedig a cukor, só, zsír hármas jellemző az utcakajákra, és a rafinált kulináris költeményekre is.

Arra biztatlak, hogy egyél finomat, és egyél keveset.

Ezzel azt is mondom, hogy kerüld az utcakaját – erre nem tudok jobb szót, ami kifejezi kissé a rosszallásomat is-, mert egyre művibb, rafináltabb, és egyre nagyobb adagokat adnak, és azt is mondom, hogy kövesd a jóból keveset gyakorlatát.

Csakis tudatos elhatározással lehet ezt csinálni, a dolog természetéből következik, hogy a tudatalattid ellened dolgozik. A tudatalattidat pedig megdolgozzák a reklámok, olyan vágyakat keltenek, amikre nincs is szükséged, majd újabb vágyakat, amik magadtól eszedbe sem jutnának. 

Hogyan dolgozz a furfangos tudatalattid ellen, avagy hogyan állítsd az egészséged mellé?

Cselezd ki, elégítsd ki, hallgattasd el!

5 apró trükk: (és még egy módszer ITT

  1. Ne ülj le éhesen az asztalhoz. Igyál étkezés előtt egy forró teát. ( a víz nem jó, mert nagyon gyorsan kiürül, és aztán kifejezetten éhségérzetet kelt)
  2. Igyál egy kollagén koktélt. *A test sok funkcióját támogatja, és kissé megduzzad a gyomorban, lassan emésztődik, hosszan nem leszel éhes, tiszta fehérje, kiegyensúlyozza a vércukor-inzulin ingadozást)  
  3. Ha merítesz az ételből, a mérték legyen az öklöd. Ez általában egy merőkanálnyi. ( ITT a módszer) 
  4. Ne egyél több fogást. Csak egyet egyszerre. Majd 3 óra múlva egy következő fogást.
  5. És újabb három óra múlva a desszertet.

Így nem leszel csalódott, hogy megvonsz magadtól valamilyen finomságot, mert mindent szabad. Csak mértékkel.

A mérték a tested mércéje: az öklöd, a markod, a tenyered, a kezed.

Eleinte kevésnek fog tűnni, mert a szemed sokkal nagyobb adagokhoz szokott.

Ha mindezt megtámogatod lassan felszívódó szuperélelmiszerrel, például étkezések között rágcsált Alga Tablettával, egy egy pohár kollagénnel, biztosan kicselezheted a tudatalattid ördögét.

Tudj meg többet a szuperélelmiszerekről (bővebben ITT ) amelyek nemcsak az étel mennyiségét segítenek csökkenteni, hanem egyéb pozitív mellékhatással is szolgálják a testedet.

Megszüntetik a funkcionális éhezést, kiegyensúlyozzák a biokémiai folyamatokat, és rendbe teszik az emésztésedet.

funkcionalis-ehezes-dibetes

A funkcionális éhezés az, amikor nem a kalória kevés, hanem hiányzik 'valami'. Az EMBER tízezer évekig csak evéssel, vagy ivással tudta pótolni a szervezete számára nélkülözhetetlen tápanyagokat. Vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, micro mennyiségű 'valamik' ,amelyek hiányában betegek lettek-volna. Úgy jelez a test, hogy éhes, éhes, éhes. 

Ma is így jelentkezik a 'valami' hiánya. Éhesség formájában. Bár ma vért vesznek, és próbálják megállapítani mi is hiányzik, olyan összetett a testünk rendszere, hogy azt vagy sikerül megtalálni, vagy nem. Legjobb nagyon összetett élelmiszert fogyasztani ( jó sok értékes szuperélelmiszer alkalmas erre ITT egy ), vagy egy nagyon jól összeállított multivitamint. (erről bővebben ITT) 

Most ezt utálni fogod: az ünnep nem a zabálásról szól. A családról, akivel olyan ritkán találkozol, a lelki emelkedettségről, a segítésről, az örömről. ( és persze azért a háziasszonyoknak a jó sok munkáról)

Találj örömteli elfoglaltságot: sétálj a parkban, hallgass zenét, figyeld a madarakat az ablakodból, a jégcsapok hízását az ereszről. Lazíts, lassíts. 

Nézd a játszótéren játszó boldog gyerekeket! És mosolyogj!

boldogsag-diabetes-nelkul

Ezzel kényelmesen elkerülheted a reflux, a haspuffadás, a diabetes, a cukorbetegség, és számos más civilizációs probléma kialakulását.

Hát ennyire egyszerű! ( persze tudom, hogy nem, de ha ma nem kezded el, holnap sem fogod!) 

Dönts magad, most már másképp nézed a tényeket!                                          Greenlife webáruház 

MI DOLGOZUNK AZ ÜNNEPEK KÖZÖTT IS! A segítség elérhető!

Folytatom: 🙂

Virág Éva

Alga és vitaminszakértő

Reflux tanácsadó

 

https://www.tenyek-tevhitek.hu/a_2-es_tipusu_diabetesz_lowcarbra_gyogyul_kezelesre_romlik.htm

*a kollagénről bővebben: 

https://tenyek-tevhitek.hu/a_kollagenek_jot_tesznek_a_bornek_az_izmoknak_es_az_emesztorendszernek.htm

 

Virág Éva

Virág Éva

alapító, tulajdonos: greenlife.hu

Elkötelezett természetvédő vagyok, és bioboltosként elkötelezett a természetes anyagokkal gyógyulás mellett. 11 éve foglalkozom táplálék kiegészítőkkel. Meggyőződésem, hogy nagyon sok esetben gyógyszerek nélkül is gyógyulhat az ember.

Bővebb infó a szerzőről itt >>

Figyelmeztetetés:
A termék hatásai egyénileg változhatnak, a gyártó nem garantálja mindenkinél az egyforma hatásmechanizmust. A leírt adatok kizárólag tájékoztató céllal, a Magyar Alkotmány 61.§-ában rögzített szabad vélemény-nyilvánítás alapján íródtak. Az itt szereplő életmódra és táplálkozásra vonatkozó adatok és ajánlások szabad véleményt tükröznek. Mindamellett, hogy a leírtak szóról szóra igazak, nem minősíthetők diagnózisnak, vagy kezelési javaslatnak. Itt azt kell javasolnom, hogy mielőtt alkalmaznád az itt megfogalmazott dolgokat, keresd föl orvosod, és kérd ki a véleményét.
Figyelem: Az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, eredendően nem betegségek gyógyítására hozták létre őket, hanem bizonyos hiányállapotok (vitaminok, ásványi anyagok) kiegyensúlyozására, az étrendből hiányzó anyagok pótlására, esetleg speciális étrenden lévők (fogyókúrázók) táplálkozásának kiegészítésére. A termékek alapanyagaival kapcsolatban leírt információk a hiteles tájékoztatás célját szolgálják, nem utalnak a termékkel kapcsolatos hatásokra, nem vonatkoznak bárminemű betegség kezelésére vagy gyógyítására.