Oldal kiválasztása

Kollagén, a csodálatos. Ezért kell neked is.

Szerző: | Alga hatásai, Fogyókúra, Izületek

Kollagén a csodálatos anyag, amire életbevágóan szüksége van a testünknek. Annyira, hogy a C vitamin hiánya is  közvetve, a kollagén beépülés akadályoztatása miatt okoz skorbutot, szélsőséges esetben akár halált.  Ugye nem tudtad, hogy a kollagén ennyire fontos?                                                                                                                                                                                                   Greenlife.hu Webshop

A kollagén varázsszóvá vált

A kollagén, amit szinte mindenbe beletesznek – krémekbe, kozmetikumokba, púderekbe, tablettákba -, varázsszóvá vált, reklámfogásnak sem utolsó.

Ezúttal azonban teljesen indokolt a felhajtás, amit körülötte csapnak.

A kollagén testünk leggyakoribb fehérjéje, alapanyaga a bőrnek, az inaknak, az izmoknak, a csontoknak, a porcoknak, és még a vérben is van. A test készíti magának a kollagént, ez a szintézis azonban a középkortól felfele (35-40 éves kor) jelentősen csökken. (egy fogyókúra, egy kis dohányzás, vagy a durva napozás, ellene dolgozik  kollagén termelésnek. )

Ezért ennünk kell a kollagént!

Miért is kell ezt külön megbeszélnünk?

Mert megváltozott a társadalom, ezzel együtt az egyes ember étkezési szokása is. Szinte kiiktatódott a ‘bürke’, a halbőr, a csirkebőr, a krampli (kaparó, csirkeláb 😉 ), a körömpörkölt, a kocsonya, a babos bőrke leves… -és még sorolhatnám-, fogyasztása.

Megtisztítva vesszük a csirkemellet, a csirkecombot , filézve, bőr nélkül a halat, és nemigen főzünk csontlevest sem. Az olyan ciki! Körömpörköltet, és kocsonyát évente egyszer engedünk meg magunknak, félve. A koleszterinmítosz, és zsírszegény táplálkozás favorizálása itt is rossz irányba vitt bennünket. 

kollagen-borben-csontban

Értékes, és szükséges tápanyagoktól esünk el, a feldolgozók beledarálják a kutyatápba, macskaeledelbe.

Urak lettünk, de egészségesebbek nem!

A Kollagén látható hatásai:

Bőr-feszesítő.

Izületi, és ín rugalmasság csináló.

Csont és izom struktúráló.

Belső szerveink rugalmasságának alapanyaga.

Az erek rugalmasságának alapanyaga.

A szem szaruhártya, és a szem ‘fehérje’ alapvető felépítője.

Az emésztés segítője. 

A belek ‘ragasztóanyaga’. ( és az egész testünké, egyeben tartva azt!!!!)

Amiért a kollagén bennünk lévő áldás:

Ahogy csökken a szervezet kollagén termelése, még jobban kell ügyelni a kollagén bevitelre. A dohányzás, a napozás, az egyoldalú, vagy vegán táplálkozás az egészséges kollagén szint ellen hatnak. Eleinte a bőr megereszkedik, majd lanyhul az izmok feszessége, aztán izületi fájdalmak jelentkeznek. (és még sok más, még az agyi katasztrófával is összefüggésbe hozható)

A kollagén pótlás 5 gyors, előnyös hatása.

#1. A kolllagén megállítja a bőr öregedését, és regenerálja azt

A kollagén ragyogóvá teszi a bőrt. Ez a létfontosságú fehérje  hozzájárul, hogy a bőr megőrizze a rugalmasságát, az fiatalosabb és egészségesebb lesz. A kollagén termelődése csökkenésével, a bőr petyhüdtté, ráncossá vagy szárazzá válik. 

Vizsgálatok igazolták, hogy aki nagy dózisú kollagént fogyaszt, annak már 4 hét elteltével rugalmasabb, feszesebb lett a bőre. A kollagén azonban belsőleg hat, a krémekben ígért hatás kérdéses, és kétséges, mert a kollagén egy hosszú, nagy molekula, kívülről felkenve nem épül be a bőrbe. A hialuronsav azonban a vizsgálatok szerint igen, azt beszedni nem érdemes a bőr állagának javítása érdekében. 

Szóval kollagént megenni, hialuronsavat felkenni kell a bőr fiatalítása érdekében. 

Ne hagyd magad becsapni, a csodakrémek összetételét ellenőrizd!

A csodakrémben legyen hialuronsav, de a kollagén csak jól hangzó összetevő, Azt inkább edd meg!

kollagen-oregedes

#2. A kollagén segít az izomszövetek építésében, és figyelem: a zsírégetés támogatója

A kollagén az izomszövetek egyik fő összetevője. A kollagén koncentráltan tartalmaz glicint is, amely egy, a kreatin előállításában kulcsszerepet játszó aminosav. A glicin látja el az izmokat azzal az energiával, amelyre azoknak szükségük van az edzés során. Kollagén szedéssel és némi erőedzéssel jelentősen javítható, visszafordítható az időskori izomtömeg vesztés.

A glicin-a kollagén egy összetevője- kiváló édesítőszer

A glicin ( már lehet venni is) fogyasztása kellemes édes ízt ad az ételnek, és jobb esti alvást biztosít. ( erről ITT) Tiszta fehérje, cukorbetegeknek és fogyókúrázóknak ez jó hír. Bátran fogyaszthatják. 

A táplálkozástudományban régóta tudott, hogy egyes aminosavak különféle mértékű inzulinválaszt váltanak ki, vagy más mechanizmuson keresztül befolyásolják a vércukorszintet. A taurin vércukor-csökkentő hatása ismert. A másik, talán még hatásosabb vércukorszint csökkentő aminosav a glicin. A glicin önmagában alig vált ki inzulinválaszt (Gannon és mtsi., 2002), tehát vércukorszint csökkentő hatása nem ebből származik.

A glicin alvást elősegítő hatásáról ITT 

#3. A kollagén fogyasztása csökkenti az ízületi fájdalmakat

Mivel porcaink a kor előrehaladtával gyengülnek és romlik az állaguk, az ízületek merevvé és fájdalmassá válhatnak. Tapasztalat azonban, hogy magas kollagén bevitellel csökkenthetők az ízületi fájdalmak és enyhíthetők az ízületi gyulladás okozta tünetek.* MSM, és napi 10-15 gr. kollagénnel igen jó, fájdalomcsökkentő hatás érhető el. 

#4. A kollagén fogyasztás csökkenti a cellulitiszt

A kollagén amellett, hogy ragyogóan simává teszi a bőrt, rendszeres fogyasztásával csökken a makacs cellulitisz. A narancsbőr fogalmát ( göböcskés, zsíros szövet a combon, karon) a hölgyeknek nem kell magyarázni. Akinek van- és egyre több, már fiatal hölgynek is- azt nagyon zavarja!

Kollagén fogyasztással, megindul a narancsbőr struktúrának a javulása, rásegítve némi edzéssel, gyors bőr szépülés érhető el. 

A narancsbőr azonban nem betegség, egy esztétikai hiba, ami az öregedés velejárója. Ám a túlzott szénhidrát fogyasztással, és a túlsúly megjelenésével nemcsak az öregedőket érinti.( a szénhidrát fogyasztás csökkentéséről ITT )(és ITT)

#5. A kollagén javítja az emésztést

A kollagén egy fehérje család. Már a gyomorba érve elengedhetetlen, ugyanis a gyomorsav képződést elsősorban az elfogyasztott fehérjék indítják meg. A refluxos betegek egy része éppen a kevés gyomorsav képződés miatt szenved -sajnos nincs is tisztában ezzel-, így kollagén fogyasztással, VOILÁ!!!!, csökkennek, vagy eltűnnek a reflux tünetek. ( a refluxról bővebben ITT) 

A gyomorban kissé megdagad a por formában fogyasztott kollagén, lassan emésztődik, ezzel segít a fogyókúra betartásában!

A kollagén a belek kötőszöveteiben is megtalálható, és nélkülözhetetlen az emésztőszervek védelmi feladatainak ellátásához. Ma az az uralkodó nézet, hogy fokozott kollagén bevitellel segíthetjük az emésztőszerveket kibélelő szövetek képződését, ami pozitív hatással van az egészségre. De meg kell jegyeznünk, hogy a kutatók eddig csak a kollagén-pótlásnak az emésztőrendszerre gyakorolt közvetlen hatását vizsgálták.

Hogyan ehetsz több kollagént? 

#1. Fogyassz csontlevet

#2. Egyél zselatint

#3. Szedj kollagén táplálék kiegészítőt ( ITT egy jó termék) 

Ma már ízesített és natúr formában is kapható. Én a kapszulázott formát kerülném, drága- már a kapszulázás-, és egy egy óriás kapszulában is maximum 1000 mg por fér el. Ésszerűbb a terméket por formában havi 300-600 gr-os kiszerelésben beszerezni. Az ízesítetlen változat akár főzelékbe, pudingba, bármilyen süteménybe is beletehető. Az ízesített pedig egy jóízű kollagén koktél alapanyaga lehet!

kollagén-szep-bor

És persze fogyassz micro algát, és/vagy multivitamint, az erőt ad a kitartáshoz, és micro-tápanyagokkal táplálja a szervezetedet. Mert  kollagén is hiányzik, de még sok más is, a mai táplálkozásból.  Egy összetett folyamat révén a micro alga tovább javítja az izületek állapotát, kollagénnel párosítva igen szép eredményeket tapasztaltak. 

Ja, igen, és oszd meg, kérem, a facebookon. Ez az ismeret fontos lehet az ismerőseidnek is.

Jó egészséget! Pontos ismereteket!            Greenlife.hu Webshop                                 

Folytatom: 🙂

Virág Éva

alga-,és vitaminszakértő

reflux tanácsadó

és persze fogyassz micro algát, és/vagy multivitamint, az erőt ad a kitartáshoz, türelmet a változás

Egyéb tudnivalók: glicin- egy kollagén összetevő

A glicin és a cukoranyagcsere

A vér glicin tartalmát következetesen alacsonyabbnak találták elhízottakban és cukorbetegekben.  Ez egy érdekes, tovább kutatandó oka lehet annak, hogy egyesek ugyanattól az étrendtől miért válnak cukorbeteggé, mások meg nem.

A glicin és a szív

A magas vércukorszint és a kardiovaszkuláris megbetegedés szoros kapcsolatban áll. Egy vizsgálatban az alacsony glicinszint a fokozott infarktuskockázattal függött össze. A szervezet kollagénszintéziséhez elengedhetetlen a glicin, s az artériák fala több típusú kollagént is tartalmaz, hiánya az artériák meszesedésének az egyik oka lehet. Ez egy lehetséges magyarázata a magas vércukorszint-alacsony glicinszint káros kardiovaszkuláris következményeinek.

A glicin jelentősen csökkenti a vérrög képződés kockázatát, s mivel mellékhatása nincs (mint mondjuk az aszpirinnek), jobb alternatívának tűnik (Schemmer és mtsi., 2013). A glicin magas szintje gyulladáscsökkentő és atheroszklerózist gátló, továbbá vérnyomáscsökkentő hatású

Glicin főként a belsőségekben és porcokban található. A valódi, órákig főzött csontleves sok glicint tartalmaz. 

A glicin és a máj

Ha már a máj szóba jött, a magas glicinszint májvédő hatású. Lassítja az alkohol felszívódását, védi a májat az alkohol káros hatásaitól, véd a májráktól, és kialakult májrák esetén gátolja a sejtosztódást és az új erek képződését (Razak, 2017). Továbbá előnyös prosztata megnagyobbodásban, szkizofréniában, sztrókban. Elősegíti a sebgyógyulást, fekélyek kezelésében is jól használható. A glicin vérzéses és fertőzéses sokk esetén jelentősen segíti a túlélést és a szervek éppen maradását.

A glicin és a rák

kollagen-glicin-rak

A glicin és a szerin aminosavak úgy tűnik, a ráksejtek fontos tápláléka (Amelio és mtsi., 2014), s egereknél a szerin és glicinhiányos táplálkozás lassította a limfóma és a belsőszervi rákok növekedését (Oliver és mtsi., 2017). Szóval rákbetegeknek a glicin és a glicintartalmú ételek fogyasztása nem ajánlott. Rák esetén azért is hasznos a ketogén étrend, mert a sok zsír- és minimális fehérjefogyasztással lecsökken nem csak a cukor, de a szerin és glicin utánpótlás is. A legtöbb szerint és glicint a szervezet cukorból állítja elő.

Mennyi a szükséges adag?

Étkezések előtt 5 gramm elfogyasztását ajánlják a kutatások.  Ez egy púpos teáskanálnyi. ( kanállal mérésről ITT ) Ez nehézséget nem jelent, hiszen a glicin édes ízű. Sokan édesítésre is használják, s mivel hőálló, ételekbe is keverhető. Rendkívül ritkán izgatottságot válthat ki, ez egy paradox hatás az agyi glutamátszint emelkedésén keresztül. Ezért tanácsos a glicinfogyasztást fokozatosan bevezetni. Sajnos, a glicin relatíve drága, ezért talán érdemes kisebb mennyiségekkel is próbálkozni, hátha már 2-3 gramm is hatásos, vagy csak a nagyobb szénhidrátterhelés esetén fordulni a glicinhez. Érdemes a glicin természetes forrásait is kihasználni, azaz úgy átalakítani az étrendünket, hogy nagy glicintartalmú ételekkel bővítsük étrendünket.(a fenti néhány bekezdés Szendi Gábor honlapját idézi, néhány mondatban szóról szóra) 

*Egy 2009-es vizsgálatban (1) a résztvevőkkel 90 napon keresztül csirkenyakból készült II-es típusú kollagén adagolást írtak elő, minek eredményeképpen az osteoartritis (degeneratív ízületi betegség, amelyet az ízületben található porc krónikus károsodása, illetve végleges elvesztése okoz) okozta tünetek előfordulása 40 százalékkal, míg a tünetek erőssége 33 százalékkal csökkent.

Egy régebbi, 1993-as vizsgálatban (2) súlyos ízületi gyulladásban szenvedőknél ugyanilyen típusú kollagén hatására csökkent az ízületek érzékenysége és duzzanata, illetve 60-ból négy esetben teljesen elmúltak a tünetek (2). A vizsgálati személyek denaturálatlan kollagént kaptak, vagyis olyat, amelynek aminosavait nem tették tönkre feldolgozással, illetve magas hőmérsékletre hevítéssel.

A fentiek nem minősülnek diagnózisnak, és nem ajánlott döntéseket hozni a személyes kezelőorvos jóváhagyása nélkül. 

https://www.tenyek-tevhitek.hu/vercukorszintcsokkentes_glicinnel.htm

https://www.tenyek-tevhitek.hu/talalatok.htm?q=kollag%C3%A9n

Köszönet dr. Balogh Ancsának az segítő kritikáért : Málnalevél Patika  ITT

Virág Éva

Virág Éva

alapító, tulajdonos: greenlife.hu

Elkötelezett természetvédő vagyok, és bioboltosként elkötelezett a természetes anyagokkal gyógyulás mellett. 11 éve foglalkozom táplálék kiegészítőkkel. Meggyőződésem, hogy nagyon sok esetben gyógyszerek nélkül is gyógyulhat az ember.

Bővebb infó a szerzőről itt >>

5 meglepő tünet, ami savas refluxra utal.

Ha ezek közül 3-nál többet tapasztalsz, biztosra veheted, hogy nem a véletlen műve. Ez a közérthető videó segít megérteni az okokat és összekötni a szálakat.

savas reflux tünetei

[activecampaign form=7]

A témához kapcsolódó cikkek:

A bélflóra szerepe. Így állítsd helyre.

A bélflóra szerepe. Így állítsd helyre.

Az egészség egy egység. Rend a szervezetben. Ennek része a az emésztés. Mivel tápanyagot az emésztéssel viszünk a szervezetbe, a hasznos baktériumflóra szükséges. A bélflóra baktériumai segítik az egészség fenntartását. Így állítsd helyre a bélflórát!

Salvus víz kisokos. Gyomorégésre, refluxra?

Salvus víz kisokos. Gyomorégésre, refluxra?

A Salvus víz sokrétű felhasználása méltán teszi híressé a Bükkszéki sós forrást. A Salvus víz használata mégis felvet érdekes, és a rendszeres használóknak fontos kérdéseket. Elemezzük együtt! 

Mondhatnád, hogy a túlevés a gond. Mondhatnád, hogy a haspuffadás utána. Azt is, hogy semmi gond az ünnepi lakomával, attól ünnep az ünnep. Pedig bizony, a kövérség, és a diabetes alapja is lehet. 

Így volt ez évezredekig...diabetes nélkül

...  korábban- vadászó gyűjtögető korunkban- a nagy lakoma volt az ünnep, azaz amikor nagyvadat ejtett a közösség, azt megünnepelték, és elfogyasztottak mindent, amit csak bírtak, azért is, mert nem tudták tartósítani.Mi, az EMBER, degeszre ettük magunkat. 
Ahogy társadalmilag fejlődött az ember, tartalékolni tudott, az ünnep természeti jelenségekhez kötődött, azt felszabadultan, dínomdánommal tették emlékezetessé azt.

Ahogy a mai gazdagságot, és technikai fejlettséget elértük -mi az emberiség-, minden nap ünneppé vált.

Már ami a fogyasztást, a lakomát illeti. Itt tartunk. Nap, mint nap eszem-iszom van. Aztán nap, mint nap betegség: kövérség, diabetes, szív és érrendszeri problémák.... nem sorolom.

Nem élünk meg ínséget az ünnepek közötti időszakokban.

Boldogra ettük magunkat, most betegre esszük magunkat! Összekapcsolódik a jó érzéssel, boldogsághormont termel a testben a finom étel. Ez axióma. Azaz megdönthetetlen tény. Alapadat.

Vannak ételek, amelyek gyorsan kiváltják a boldogságérzést, és mások lassabban, de a boldogsághormon-löket, mindenképpen megjön.
Nos, ettől tudunk evésfüggővé válni, egyfajta drog-löket ez.

Minél gyorsabb a hatás, annál jobban érezzük magunkat, így be is zárul a kör.

Ha tehetjük, mindannyian eltoljuk az étkezéseinket a gyorsabb boldogság-hatást biztosító ételek felé.

Helyben vagyunk: édességek, csokoládé, cukrok, finomított szénhidrátok minden ételben. Szinte azonnal felszívódó étel-összetevők, amelyek boldoggá, függővé, és beteggé tesznek.

Ezért válik járvánnyá a civilizációs betegségek csoportja. (tudod: a cukorbetegség, a diabetes, a gyomorégés, a reflux, haspuffadás, az elhízás…..)

Nem Te tehetsz róla, de a boszorkánykörön belül vagy.

diabetes-nem-boszorkanysag

Az evolúciós fejlődés a boldogságérzet vágya felé kerget, a fogyasztói társadalom ennek kiszolgálásával hajszolja a profitot.

Jövök mindig az összeseküvés elmélettel, de ne úgy képzeld, hogy néhány gonosz találkozik valahol, összeül, és megbeszélik, hogyan legyen nekünk rossz.(és persze nekik jó) Nem, nem, összeülniük sem kell, a tőke természete a lefele húzó spirál, kiszolgál ja a lustaságot, az édességvágyat, a kényelmet, aztán jó kis profitért kiszolgálja , hogy mégiscsak életben akarsz maradni, és mindenek ellenére még egészségesen. Kapsz gyógyszert, vagy legalább ígéretet, hogy csináld csak , amit eddig, majd ez, vagy az megvéd, és nem lesz semmi baj. 

Pedig lesz. 

Nem, nem egy ünnepi lakomától. De évi 365 lakomától már igen. 

Nem a Te hibád! De a Te életed. A Te egészséged.

Ünnepélyes gyomorégés. Lakodalmas betegség minden nap? Na de tényleg? Éppen ünnepek alkalmával beszéljünk erről?
Az ünnep, mégiscsak ünnep! Igen.

Az ünnep attól ünnep, hogy nem mindennapos. Talán attól is, ha ünneplőbe öltözteted a szívedet. ( aztán jól megtömöd a gyomrodat 🙁 )

Azonban, ha el akarod kerülni a gyomorégést, a haspuffadást, a diabetes megriaszt, és nem akarsz cukorbeteg lenni, figyelj a mennyiségre.

Ha szokásoddá válik a falatkázás, a mértéktartás, akkor elkerülhető a meghízás, megelőzhető a diabetes, és a reflux sem fog kínozni. ( igen, tudom, ezek közhelyes mondatok, de annyira igaz, hogy mégiscsak gondold végig)

A finomított ételek csapdája oda vezet, hogy az evés öröméért eszünk, és nem azért, hogy éljünk.

Minden benne van, amiért korábban küzdeni kellett: cukor, só, zsír, ez együtt maga a kéj, és ebből kifolyólag, maga az ördög. Mert alig lehet ellenállni.

Az ördög a részletekben van. 

adag_mennyiseg

Ebből a nézőpontból ritkán nézünk rá a mai gasztronómiai kultúrára, pedig a cukor, só, zsír hármas jellemző az utcakajákra, és a rafinált kulináris költeményekre is.

Arra biztatlak, hogy egyél finomat, és egyél keveset.

Ezzel azt is mondom, hogy kerüld az utcakaját – erre nem tudok jobb szót, ami kifejezi kissé a rosszallásomat is-, mert egyre művibb, rafináltabb, és egyre nagyobb adagokat adnak, és azt is mondom, hogy kövesd a jóból keveset gyakorlatát.

Csakis tudatos elhatározással lehet ezt csinálni, a dolog természetéből következik, hogy a tudatalattid ellened dolgozik. A tudatalattidat pedig megdolgozzák a reklámok, olyan vágyakat keltenek, amikre nincs is szükséged, majd újabb vágyakat, amik magadtól eszedbe sem jutnának. 

Hogyan dolgozz a furfangos tudatalattid ellen, avagy hogyan állítsd az egészséged mellé?

Cselezd ki, elégítsd ki, hallgattasd el!

5 apró trükk: (és még egy módszer ITT

  1. Ne ülj le éhesen az asztalhoz. Igyál étkezés előtt egy forró teát. ( a víz nem jó, mert nagyon gyorsan kiürül, és aztán kifejezetten éhségérzetet kelt)
  2. Igyál egy kollagén koktélt. *A test sok funkcióját támogatja, és kissé megduzzad a gyomorban, lassan emésztődik, hosszan nem leszel éhes, tiszta fehérje, kiegyensúlyozza a vércukor-inzulin ingadozást)  
  3. Ha merítesz az ételből, a mérték legyen az öklöd. Ez általában egy merőkanálnyi. ( ITT a módszer) 
  4. Ne egyél több fogást. Csak egyet egyszerre. Majd 3 óra múlva egy következő fogást.
  5. És újabb három óra múlva a desszertet.

Így nem leszel csalódott, hogy megvonsz magadtól valamilyen finomságot, mert mindent szabad. Csak mértékkel.

A mérték a tested mércéje: az öklöd, a markod, a tenyered, a kezed.

Eleinte kevésnek fog tűnni, mert a szemed sokkal nagyobb adagokhoz szokott.

Ha mindezt megtámogatod lassan felszívódó szuperélelmiszerrel, például étkezések között rágcsált Alga Tablettával, egy egy pohár kollagénnel, biztosan kicselezheted a tudatalattid ördögét.

Tudj meg többet a szuperélelmiszerekről (bővebben ITT ) amelyek nemcsak az étel mennyiségét segítenek csökkenteni, hanem egyéb pozitív mellékhatással is szolgálják a testedet.

Megszüntetik a funkcionális éhezést, kiegyensúlyozzák a biokémiai folyamatokat, és rendbe teszik az emésztésedet.

funkcionalis-ehezes-dibetes

A funkcionális éhezés az, amikor nem a kalória kevés, hanem hiányzik 'valami'. Az EMBER tízezer évekig csak evéssel, vagy ivással tudta pótolni a szervezete számára nélkülözhetetlen tápanyagokat. Vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, micro mennyiségű 'valamik' ,amelyek hiányában betegek lettek-volna. Úgy jelez a test, hogy éhes, éhes, éhes. 

Ma is így jelentkezik a 'valami' hiánya. Éhesség formájában. Bár ma vért vesznek, és próbálják megállapítani mi is hiányzik, olyan összetett a testünk rendszere, hogy azt vagy sikerül megtalálni, vagy nem. Legjobb nagyon összetett élelmiszert fogyasztani ( jó sok értékes szuperélelmiszer alkalmas erre ITT egy ), vagy egy nagyon jól összeállított multivitamint. (erről bővebben ITT) 

Most ezt utálni fogod: az ünnep nem a zabálásról szól. A családról, akivel olyan ritkán találkozol, a lelki emelkedettségről, a segítésről, az örömről. ( és persze azért a háziasszonyoknak a jó sok munkáról)

Találj örömteli elfoglaltságot: sétálj a parkban, hallgass zenét, figyeld a madarakat az ablakodból, a jégcsapok hízását az ereszről. Lazíts, lassíts. 

Nézd a játszótéren játszó boldog gyerekeket! És mosolyogj!

boldogsag-diabetes-nelkul

Ezzel kényelmesen elkerülheted a reflux, a haspuffadás, a diabetes, a cukorbetegség, és számos más civilizációs probléma kialakulását.

Hát ennyire egyszerű! ( persze tudom, hogy nem, de ha ma nem kezded el, holnap sem fogod!) 

Dönts magad, most már másképp nézed a tényeket!                                          Greenlife webáruház 

MI DOLGOZUNK AZ ÜNNEPEK KÖZÖTT IS! A segítség elérhető!

Folytatom: 🙂

Virág Éva

Alga és vitaminszakértő

Reflux tanácsadó

 

https://www.tenyek-tevhitek.hu/a_2-es_tipusu_diabetesz_lowcarbra_gyogyul_kezelesre_romlik.htm

*a kollagénről bővebben: 

https://tenyek-tevhitek.hu/a_kollagenek_jot_tesznek_a_bornek_az_izmoknak_es_az_emesztorendszernek.htm

 

Virág Éva

Virág Éva

alapító, tulajdonos: greenlife.hu

Elkötelezett természetvédő vagyok, és bioboltosként elkötelezett a természetes anyagokkal gyógyulás mellett. 11 éve foglalkozom táplálék kiegészítőkkel. Meggyőződésem, hogy nagyon sok esetben gyógyszerek nélkül is gyógyulhat az ember.

Bővebb infó a szerzőről itt >>

Figyelmeztetetés:
A termék hatásai egyénileg változhatnak, a gyártó nem garantálja mindenkinél az egyforma hatásmechanizmust. A leírt adatok kizárólag tájékoztató céllal, a Magyar Alkotmány 61.§-ában rögzített szabad vélemény-nyilvánítás alapján íródtak. Az itt szereplő életmódra és táplálkozásra vonatkozó adatok és ajánlások szabad véleményt tükröznek. Mindamellett, hogy a leírtak szóról szóra igazak, nem minősíthetők diagnózisnak, vagy kezelési javaslatnak. Itt azt kell javasolnom, hogy mielőtt alkalmaznád az itt megfogalmazott dolgokat, keresd föl orvosod, és kérd ki a véleményét.
Figyelem: Az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, eredendően nem betegségek gyógyítására hozták létre őket, hanem bizonyos hiányállapotok (vitaminok, ásványi anyagok) kiegyensúlyozására, az étrendből hiányzó anyagok pótlására, esetleg speciális étrenden lévők (fogyókúrázók) táplálkozásának kiegészítésére. A termékek alapanyagaival kapcsolatban leírt információk a hiteles tájékoztatás célját szolgálják, nem utalnak a termékkel kapcsolatos hatásokra, nem vonatkoznak bárminemű betegség kezelésére vagy gyógyítására.