Oldal kiválasztása

Így termeszthetsz otthon gyömbért. Cukorbetegség, és a reflux gyógyítása alternatív módszerrel.

Szerző: | Cukorbetegség, Savas Reflux

 Reflux gyógyítása gyömbérrel? 10 érv a gyömbérfogyasztás mellett! Termeszd magad, 5 lépés és máris mindig elegendő gyömbéred lesz.

Greenlife.hu Webáruház

Gyömbér kisokos. Reflux gyógyítása is egy ok?

10 hasznos tulajdonság, amiért érdemes foglalkoznod a gyömbérrel.

#1. Megfékezi a cukorbetegséget.

#2. Reflux tünet együttes esetén hatékony reggeli, és esti segítő.

#3. Segít megőrizni a szív, és érrendszer egészségét.

#4. Segít meggyógyulni a náthából, és az influenzából.

#5. Hatékony lehet a rák ellen. (mindenképpen olvass utána lenn)

#6. Menstruációs  görcsoldó lehet.

#7. Megnyugtatja a felkavarodott gyomrot.

#8. Csillapítja az ízületi gyulladás okozta fájdalmat.

#9. Enyhíti a migrént.

#10. Csillapítja a köhögést. * (bővebb magyarázatok a cikk alján)

reflux-gyogyitasa-gyomber-teaval

 

Vehetsz magot, és gyökeret. Az utóbbit javaslom, mert azt minden nagyobb élelmiszer hálózat polcain eléred.

Kell hozzá virágföld, és lapos, széles ültetőláda. A rhizóma (a gyökér húsos része, amit használunk) széltében növekszik.

5 egyszerű lépésben így csinálj gyömbérültetvényt!

1. A gyömbérdarabot egy éjszakára áztasd vízbe.

2. Töltsd meg a cserepet földdel majd helyezzük bele a gyömbérdarabot úgy, hogy a rajta megjelent kis hajtások felfelé nézzenek. Takard be egy kb. 3-5 cm-es földréteggel.

3. Bőven locsold.

4. Tedd a cserepet egy meleg helyre de ne közvetlenül a napra.

5. A földet rendszeresen öntözd, nem száradhat ki. Azt tudnod kell, hogy a gyömbér lassan növekszik és néhány hét múlva jelennek majd csak meg az első hajtások.

Ilyen egyszerű.

Mostantól mindig lesz otthon gyömbéred. Nem is igényel sok törődést. Ha szükséged van egy darabra, csak vágj le egyet és a többit hagyd a cserépben.

gyomber-szaporitas-otthon-greenlife

Folytatom: 🙂             Greenlife.hu Webáruház

Virág Éva
alga-, és vitaminszakértő
reflux tanácsadó

A gyömbér görcsoldó, fertőtlenítő, antibakteriális, antivirális, hányingercsökkentő, gombaölő, gyulladáscsökkentő és köhögéscsillapító hatása szinte csodákat tehet a testünkben.

A keleti konyha kedvelt fűszere. Legalul írok egy egyszerű, kiadós receptet is.

A gyömbér gazdag forrása az A-, C-, E- és B-komplex vitaminoknak, ezenkívül sok magnéziumot, foszfort, káliumot, szilíciumot, nátriumot, vasat, cinket, kalciumot és béta-karotint tartalmaz.  Reflux gyógyítása? Nem, de sokat segíthet: talán legszélesebb körben a cukorbetegek használhatnák, a gyomorégéses refluxosok, és ha izületi fájdalommal küszködsz,, akkor is is jót teszel magadnak a rendszeres gyömbér fogyasztással.

Ne feledd a mikro alga hatásait sem, azt kapkodd be tablettában, kapszulában, a gyömbért pedig fogyaszd frissen, mert otthon is megterem a napi mennyiség.

A gyömbért fogyaszthatod bármilyen más gyógyszerezés mellett, de ha szívgyógyszert vagy magas vérnyomásra felírt gyógyszert szedsz, előbb mindenképpen konzultálj az orvoddal! A vérhigítók hatását fokozza, és gyomorfekély esetén irritáló lehet a gyomor ‘sebeire’ ( a gyomorfekélyt azonban ne keverd a refluxszal, hasonlóan gyógyszerezik, de két különböző betegség, a reflux gyógyítása nem megoldott a gyomorfekély gyógyszreivel ) Figyelem! Néhányan különösen érzékenyek a gyömbér csípős hatóanyagaira. Egy kedves olvasónknak komoly gyomorirritációt, és fél éves gyógyulási tortúrával járó gyomornyálkahártya gyulladást okozott a gyömbér rendszeres fogyasztása. (ezt az esetismertetést Kállai Katalin kérésére tettük ide)

1. Féken tartja a cukorbetegséget

A gyömbér csökkentheti a vércukor szintet és növelheti az inzulin és a cukorbetegség kezelésében használt más orvosságok hatékonyságát.

Naponta eg gyömbéres, citromos koktél jól szabályozza a 2-es típusú cukorbetegség kezdeti fázisában a vércukor szintet. Mikro alga hatásaival együtt, akár a gyógyszerek is elhagyhatók. Csökkenthetők a cukorbetegséggel kapcsolatos egészségügyi komplikációk is: védi az idegeket és a vérzsírszintet is csökkenti cukorbetegeknél. (ha ebbe belevágsz, naponta többször mérd a vércukor szintedet, és konzultálj az orvosoddal!)

2. Gyomor nyugtató hányinger, vagy túlevés esetén is.

A gyömbér szélhajtó, emésztést támogató, megelőzhető ezzel a felpuffadás. (máris hasznos refluxos személyeknek) A gyömbér kissé csípős, antibakteriális, hasznos lehet bakteriális hasmenés kezelésére.

Figyelem , ha refluxos vagy igyál gyömbér teát, szinte azonnal megkönnyebbülést hoz a reflux elsődleges tünetei kezelésében. A reflux gyógyítása nem megy gyömbérrel, de a tüneteket jól féken tarthatja.

A keleti természet gyógyászat gyömbért komoly gyomorbántalmak, például a diszpepszia vagy bélgörcsök enyhítésére is használja.

Hasznos tipp: ha túletted magadat, csinálj egy gyömbéres, citromos koktélt. (friss gyömbér, és citrom leve, kicsi természetes édesítővel, és szódával, vagy buborékos ásványvízzel felengedve! Finom, és szinte azonnal segít a gyomor terhelésén. Nem, nem azzal, hogy kihányod. 😉 )

3. A szív egészségét segít megőrizni

Szíverősítőnek használják. Csökkenti a koleszterinszintet és kissé vérhigító.

Mivel sok káliumot tartalmaz, a gyömbér nagyon jó hatással van a szívre, a benne lévő mangán pedig védelmet nyújt a szív, az erek és a húgyutak számára is.

4. Segít megelőzni a megfázást és az influenzát

A gyömbér felturbózza az immunrendszert és melegítő, izzasztó hatása miatt is természetes gyógyszerként használhatod megfázás és influenza kezelésére. A benne lévő antivirális, méregtelenítő és gombaölő hatások a friss gyömbér fogyasztásakor érvényesülnek legjobban. Ha náthás vagy, akkor érdemes inhalálni gyömbéres forró gőzzel.

5. Hatékony lehet a rák ellen

Ezzel a hatással azért óvatosan! Bármit ígérni a rák gyógyításával kapcsolatban felelőtlenség. Talán annyit tudhatsz, hogy rendszeres nagy dózisú gyömbér fogyasztás lassítja a rákos sejtek burjánzását. Ha drasztikus cukor, és szénhidrát megvonással kombinálod, és még Chlorella vulgaris mikro algát is fogyasztasz, hatékonyan kiegészítheted az elfogadott gyógymódokat. Annyi bizonyos, hogy ezzel a kemo-és sugárkezelés mellékhatásait jelentősen lehet csökkenteni, és a sikerességet elősegíteni.

6. Enyhíti a menstruációs fájdalmakat

A gyömbér természetes gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító, a menstruációs fájdalmak enyhítésére is használhatod. Itt is a gyömbéres, citromos koktél a legjobb megoldás. A menstruációs görcsök csillapítására csinálj friss gyömbérből forró teát. És ne cukrozd, ha csak teheted!

7. Reflux gyógyítása. Savas érzet enyhítője.

Nagyon gyorsan hat hányinger ellen, és savas visszaáramlás esetén is próbáld meg. Este,reggel gyors segítség.

8. Csillapítja az ízületi gyulladás okozta fájdalmat

A gyömbér erős gyulladáscsökkentő, ezért az ízületi gyulladás, a reuma, vagy a térd degeneratív ízületi gyulladása okozta fájdalom kezelésére is kiváló.

A friss gyömbér levét keverd bele bármilyen alap testápoló krémbe, és vidd föl a fájdalmas területre.( előre elkészítheted 2-3 napra, tartsd hűtöben, és adj hozzá őrölt kurkumát) (a reszelt gyömbérből kézzel is kinyomkodható a leve)

A gyömbér hatékonyabban csillapítja az arthritiszes betegek fájdalmait, mint a placebo. Tartsd azonban szem előtt, hogy a gyömbér nem képes meggyógyítani az arthritiszes betegségeket, csupán enyhíti a gyulladást és a vele járó fájdalmat!

9. Enyhíti a migrént

A gyömbér képes enyhíteni a migrénes fájdalmakat, csinálj friss gyömbérből teát! Mivel a gyömbér gyulladáscsökkentő hatású, fogyaszthatsz gyömbérteát is a migrén kezelésére, hogy az elviselhetetlen fájdalmat és a szédülést vagy hányingert enyhítse.

10. Csillapítja a köhögést

A gyömbér természetes fájdalomcsillapító, ezért a torok fájdalmára vagy irritációjára is gyógyír, köhögéscsillapításra is használható.

11. Egy finom, kiadós gyömbéres leves.

thai-gyomberes-leves-citrommal-greenlife

Hozzávalók:

30-50 dkg csirkemell,

1 hagyma,

2 sárgarépa

1 póréhagyma

1 pritamin paprika

3.5 gomba

0,5 kg brokkoli

és bármilyen friss zöldség, ami kéznél van: karalábé, karfiol… (krumpli nem kell)

Fűszerek: 2-3 db húsleves kocka, (persze jobb, ha van alap húsleves lé), egy nagy darab gyömbér, só, bors, és 2-4 dl kókusztej, ízlés szerint, citromkarika, vagy facsart citromlé.

Elkészítés: minden hozzávalót csíkozz föl, a csirkehúst egy kis zsiradékon süsd meg. Szépen fehérre süsd át! Engedd föl a húslével, vagy 3 liter vízzel, és tedd bele a keményebb zöldségeket, a fűszereket, és főzd félpuhára. A gyömbért kockázd föl igen kicsire, vagy gyufányi csíkokra, és főzd együtt a többi zöldséggel. Így nem lesz szálas, mert elvágod a rostokat.

Amikor félig megfőtt, akkor dobd bele a maradék puhább zöldséget, a pritamin paprika, a kicsi brokkoli rózsák, és a sárgarépa egy része gyufára vágva az utolsó 5 percben kerüljön bele, akkor roppanós marad, de nem nyers.

Az utolsó lépés a kókusztej beleöntése, ezzel csak forrald föl, és kész!

Nem lehet kis adagot főzni belőle, mert minél többféle zöldség kerül bele, annál finomabb.Akkor szoktam készíteni, amikor van egy csomó féle, de kis mennyiségű, maradék zöldségem. Azt kissé kiegészítem, és vendégváró, kiadós leves, vagy egytál étel készül belőle. 100%-os a tetszési index, még nem volt, akinek ne ízlett volna. Csavarj bele egy kicsi citromlevet!

Jó étvágyat!

Virág Éva

A termesztésről: Tropical Permaculture

Forrás: https://drtihanyi.com/

Virág Éva

Virág Éva

alapító, tulajdonos: greenlife.hu

Elkötelezett természetvédő vagyok, és bioboltosként elkötelezett a természetes anyagokkal gyógyulás mellett. 11 éve foglalkozom táplálék kiegészítőkkel. Meggyőződésem, hogy nagyon sok esetben gyógyszerek nélkül is gyógyulhat az ember.

Bővebb infó a szerzőről itt >>

A témához kapcsolódó cikkek:

Kollagénből: édesítő glicin?

Kollagénből: édesítő glicin?

Az édes ízek imádása genetikailag kódolt az emberben. ha van jó alternatíva, akkor a glicin az lehet, a mértékkel kívánt édes étel glicin használatával, már elérhető.

Édes kérdés. Milyen édesítőszer a jó neked?

Édes kérdés. Milyen édesítőszer a jó neked?

Az biztos, hogy a cukorfogyasztást csökkenteni kell. Mit tegyél, és mivel helyettesítsd? Melyik édesítőszer jó, melyik finom, melyik édesítőszer biztonságos, és melyik édesítőszer árt? Érdekel?

Mondhatnád, hogy a túlevés a gond. Mondhatnád, hogy a haspuffadás utána. Azt is, hogy semmi gond az ünnepi lakomával, attól ünnep az ünnep. Pedig bizony, a kövérség, és a diabetes alapja is lehet. 

Így volt ez évezredekig...diabetes nélkül

...  korábban- vadászó gyűjtögető korunkban- a nagy lakoma volt az ünnep, azaz amikor nagyvadat ejtett a közösség, azt megünnepelték, és elfogyasztottak mindent, amit csak bírtak, azért is, mert nem tudták tartósítani.Mi, az EMBER, degeszre ettük magunkat. 
Ahogy társadalmilag fejlődött az ember, tartalékolni tudott, az ünnep természeti jelenségekhez kötődött, azt felszabadultan, dínomdánommal tették emlékezetessé azt.

Ahogy a mai gazdagságot, és technikai fejlettséget elértük -mi az emberiség-, minden nap ünneppé vált.

Már ami a fogyasztást, a lakomát illeti. Itt tartunk. Nap, mint nap eszem-iszom van. Aztán nap, mint nap betegség: kövérség, diabetes, szív és érrendszeri problémák.... nem sorolom.

Nem élünk meg ínséget az ünnepek közötti időszakokban.

Boldogra ettük magunkat, most betegre esszük magunkat! Összekapcsolódik a jó érzéssel, boldogsághormont termel a testben a finom étel. Ez axióma. Azaz megdönthetetlen tény. Alapadat.

Vannak ételek, amelyek gyorsan kiváltják a boldogságérzést, és mások lassabban, de a boldogsághormon-löket, mindenképpen megjön.
Nos, ettől tudunk evésfüggővé válni, egyfajta drog-löket ez.

Minél gyorsabb a hatás, annál jobban érezzük magunkat, így be is zárul a kör.

Ha tehetjük, mindannyian eltoljuk az étkezéseinket a gyorsabb boldogság-hatást biztosító ételek felé.

Helyben vagyunk: édességek, csokoládé, cukrok, finomított szénhidrátok minden ételben. Szinte azonnal felszívódó étel-összetevők, amelyek boldoggá, függővé, és beteggé tesznek.

Ezért válik járvánnyá a civilizációs betegségek csoportja. (tudod: a cukorbetegség, a diabetes, a gyomorégés, a reflux, haspuffadás, az elhízás…..)

Nem Te tehetsz róla, de a boszorkánykörön belül vagy.

diabetes-nem-boszorkanysag

Az evolúciós fejlődés a boldogságérzet vágya felé kerget, a fogyasztói társadalom ennek kiszolgálásával hajszolja a profitot.

Jövök mindig az összeseküvés elmélettel, de ne úgy képzeld, hogy néhány gonosz találkozik valahol, összeül, és megbeszélik, hogyan legyen nekünk rossz.(és persze nekik jó) Nem, nem, összeülniük sem kell, a tőke természete a lefele húzó spirál, kiszolgál ja a lustaságot, az édességvágyat, a kényelmet, aztán jó kis profitért kiszolgálja , hogy mégiscsak életben akarsz maradni, és mindenek ellenére még egészségesen. Kapsz gyógyszert, vagy legalább ígéretet, hogy csináld csak , amit eddig, majd ez, vagy az megvéd, és nem lesz semmi baj. 

Pedig lesz. 

Nem, nem egy ünnepi lakomától. De évi 365 lakomától már igen. 

Nem a Te hibád! De a Te életed. A Te egészséged.

Ünnepélyes gyomorégés. Lakodalmas betegség minden nap? Na de tényleg? Éppen ünnepek alkalmával beszéljünk erről?
Az ünnep, mégiscsak ünnep! Igen.

Az ünnep attól ünnep, hogy nem mindennapos. Talán attól is, ha ünneplőbe öltözteted a szívedet. ( aztán jól megtömöd a gyomrodat 🙁 )

Azonban, ha el akarod kerülni a gyomorégést, a haspuffadást, a diabetes megriaszt, és nem akarsz cukorbeteg lenni, figyelj a mennyiségre.

Ha szokásoddá válik a falatkázás, a mértéktartás, akkor elkerülhető a meghízás, megelőzhető a diabetes, és a reflux sem fog kínozni. ( igen, tudom, ezek közhelyes mondatok, de annyira igaz, hogy mégiscsak gondold végig)

A finomított ételek csapdája oda vezet, hogy az evés öröméért eszünk, és nem azért, hogy éljünk.

Minden benne van, amiért korábban küzdeni kellett: cukor, só, zsír, ez együtt maga a kéj, és ebből kifolyólag, maga az ördög. Mert alig lehet ellenállni.

Az ördög a részletekben van. 

adag_mennyiseg

Ebből a nézőpontból ritkán nézünk rá a mai gasztronómiai kultúrára, pedig a cukor, só, zsír hármas jellemző az utcakajákra, és a rafinált kulináris költeményekre is.

Arra biztatlak, hogy egyél finomat, és egyél keveset.

Ezzel azt is mondom, hogy kerüld az utcakaját – erre nem tudok jobb szót, ami kifejezi kissé a rosszallásomat is-, mert egyre művibb, rafináltabb, és egyre nagyobb adagokat adnak, és azt is mondom, hogy kövesd a jóból keveset gyakorlatát.

Csakis tudatos elhatározással lehet ezt csinálni, a dolog természetéből következik, hogy a tudatalattid ellened dolgozik. A tudatalattidat pedig megdolgozzák a reklámok, olyan vágyakat keltenek, amikre nincs is szükséged, majd újabb vágyakat, amik magadtól eszedbe sem jutnának. 

Hogyan dolgozz a furfangos tudatalattid ellen, avagy hogyan állítsd az egészséged mellé?

Cselezd ki, elégítsd ki, hallgattasd el!

5 apró trükk: (és még egy módszer ITT

  1. Ne ülj le éhesen az asztalhoz. Igyál étkezés előtt egy forró teát. ( a víz nem jó, mert nagyon gyorsan kiürül, és aztán kifejezetten éhségérzetet kelt)
  2. Igyál egy kollagén koktélt. *A test sok funkcióját támogatja, és kissé megduzzad a gyomorban, lassan emésztődik, hosszan nem leszel éhes, tiszta fehérje, kiegyensúlyozza a vércukor-inzulin ingadozást)  
  3. Ha merítesz az ételből, a mérték legyen az öklöd. Ez általában egy merőkanálnyi. ( ITT a módszer) 
  4. Ne egyél több fogást. Csak egyet egyszerre. Majd 3 óra múlva egy következő fogást.
  5. És újabb három óra múlva a desszertet.

Így nem leszel csalódott, hogy megvonsz magadtól valamilyen finomságot, mert mindent szabad. Csak mértékkel.

A mérték a tested mércéje: az öklöd, a markod, a tenyered, a kezed.

Eleinte kevésnek fog tűnni, mert a szemed sokkal nagyobb adagokhoz szokott.

Ha mindezt megtámogatod lassan felszívódó szuperélelmiszerrel, például étkezések között rágcsált Alga Tablettával, egy egy pohár kollagénnel, biztosan kicselezheted a tudatalattid ördögét.

Tudj meg többet a szuperélelmiszerekről (bővebben ITT ) amelyek nemcsak az étel mennyiségét segítenek csökkenteni, hanem egyéb pozitív mellékhatással is szolgálják a testedet.

Megszüntetik a funkcionális éhezést, kiegyensúlyozzák a biokémiai folyamatokat, és rendbe teszik az emésztésedet.

funkcionalis-ehezes-dibetes

A funkcionális éhezés az, amikor nem a kalória kevés, hanem hiányzik 'valami'. Az EMBER tízezer évekig csak evéssel, vagy ivással tudta pótolni a szervezete számára nélkülözhetetlen tápanyagokat. Vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, micro mennyiségű 'valamik' ,amelyek hiányában betegek lettek-volna. Úgy jelez a test, hogy éhes, éhes, éhes. 

Ma is így jelentkezik a 'valami' hiánya. Éhesség formájában. Bár ma vért vesznek, és próbálják megállapítani mi is hiányzik, olyan összetett a testünk rendszere, hogy azt vagy sikerül megtalálni, vagy nem. Legjobb nagyon összetett élelmiszert fogyasztani ( jó sok értékes szuperélelmiszer alkalmas erre ITT egy ), vagy egy nagyon jól összeállított multivitamint. (erről bővebben ITT) 

Most ezt utálni fogod: az ünnep nem a zabálásról szól. A családról, akivel olyan ritkán találkozol, a lelki emelkedettségről, a segítésről, az örömről. ( és persze azért a háziasszonyoknak a jó sok munkáról)

Találj örömteli elfoglaltságot: sétálj a parkban, hallgass zenét, figyeld a madarakat az ablakodból, a jégcsapok hízását az ereszről. Lazíts, lassíts. 

Nézd a játszótéren játszó boldog gyerekeket! És mosolyogj!

boldogsag-diabetes-nelkul

Ezzel kényelmesen elkerülheted a reflux, a haspuffadás, a diabetes, a cukorbetegség, és számos más civilizációs probléma kialakulását.

Hát ennyire egyszerű! ( persze tudom, hogy nem, de ha ma nem kezded el, holnap sem fogod!) 

Dönts magad, most már másképp nézed a tényeket!                                          Greenlife webáruház 

MI DOLGOZUNK AZ ÜNNEPEK KÖZÖTT IS! A segítség elérhető!

Folytatom: 🙂

Virág Éva

Alga és vitaminszakértő

Reflux tanácsadó

 

https://www.tenyek-tevhitek.hu/a_2-es_tipusu_diabetesz_lowcarbra_gyogyul_kezelesre_romlik.htm

*a kollagénről bővebben: 

https://tenyek-tevhitek.hu/a_kollagenek_jot_tesznek_a_bornek_az_izmoknak_es_az_emesztorendszernek.htm

 

Virág Éva

Virág Éva

alapító, tulajdonos: greenlife.hu

Elkötelezett természetvédő vagyok, és bioboltosként elkötelezett a természetes anyagokkal gyógyulás mellett. 11 éve foglalkozom táplálék kiegészítőkkel. Meggyőződésem, hogy nagyon sok esetben gyógyszerek nélkül is gyógyulhat az ember.

Bővebb infó a szerzőről itt >>

Figyelmeztetetés:
A termék hatásai egyénileg változhatnak, a gyártó nem garantálja mindenkinél az egyforma hatásmechanizmust. A leírt adatok kizárólag tájékoztató céllal, a Magyar Alkotmány 61.§-ában rögzített szabad vélemény-nyilvánítás alapján íródtak. Az itt szereplő életmódra és táplálkozásra vonatkozó adatok és ajánlások szabad véleményt tükröznek. Mindamellett, hogy a leírtak szóról szóra igazak, nem minősíthetők diagnózisnak, vagy kezelési javaslatnak. Itt azt kell javasolnom, hogy mielőtt alkalmaznád az itt megfogalmazott dolgokat, keresd föl orvosod, és kérd ki a véleményét.
Figyelem: Az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, eredendően nem betegségek gyógyítására hozták létre őket, hanem bizonyos hiányállapotok (vitaminok, ásványi anyagok) kiegyensúlyozására, az étrendből hiányzó anyagok pótlására, esetleg speciális étrenden lévők (fogyókúrázók) táplálkozásának kiegészítésére. A termékek alapanyagaival kapcsolatban leírt információk a hiteles tájékoztatás célját szolgálják, nem utalnak a termékkel kapcsolatos hatásokra, nem vonatkoznak bárminemű betegség kezelésére vagy gyógyítására.