Halálos veszély.Mérgező dísznövények a házon belül.
Mérgező dísznövények gyönyörködtetnek bennünket. Nem gondolunk vele, hogy baj lehet a közelségüktől, mert eszünkbe sem jut megkóstolni a ezeket a dísznövényeket. Na, persze, nem is tudjuk, hogy veszélyesek. De a kisgyermek, és a kisállatok potenciális veszélyben vannak. Greenlife.hu Webáruház
Úgy tudod kivédeni a bajt, hogy tisztában vagy a veszély lehetőségével.
Ehhez csak el kell olvasnod ezt az írást, mert nagy valószínűséggel van a lakásodban az alábbi 20+1 cserepes növényből. A baj véletlenül van, szándékosan senki nem akar rosszat tenni. A véletlen elkerüléséhez azonban kell egy kis ismeret.
Csak lapozd át a képeket! elég lesz, hogy emlékezz!
(a kerti mérgesekről olvass ITT)
20+1: mérgező dísznövények a szobában.
#1. Borostyán
Nem gyakori a lakásban, de bonsai mellett, és vegyes díszkompozíciókban szívesen alkalmazzák a virágkötészek. Figyelj rá, a levelei kétalakúak. A képen a kevésbé ismert, nem cakkos változat látható. Az egész növény mérgező szaponinokat tartalmaz. A borostyán bogyójának fogyasztása gyomor és bélpanaszokat, sápadtságot, skarlátszerű kiütést, súlyos esetben pedig görcsöket vált ki. Bogyója keserű, ezért szerencsére gyermekek és állatok nem szívesen fogyasztanak belőle.
# 2. Buzogányvirág, Diffenbachia
Állatokra, és kisgyermekekre veszélyes, a teljes növény. Nagyon gyakori cserepes növény. Nedve bőrirritációt, komolyabb esetben bőrgyulladást okozhat. Szájba kerülve erős maró, égető érzést vált ki, átmeneti beszédbénulással járhat. Ha ilyesmit tapasztalsz, azonnal fordulj orvoshoz!
#3. Ciklámen
A növény virágzata és szára enyhén, míg föld alatti gumója már erősen mérgező. Gyöktörzse mérgező szaponinokat tartalmaz. A tünetek bőrrel történő érintkezés esetén ekcémás jellegűek. Nagy mennyiségben fogyasztva hányást, hasmenést, idegbénulást okoz. Régen kiváló sertésétekként szolgált. Sőt sütve, miután a mérgező hatása így nem érvényesül, afrodiziákumként fogyasztották. Kertben, cserépben is gyönyörű, az egyik legmérgezőbb a mérgező dísznövények közül.
# 4.Agave
Nem alkalmas emberi fogyasztásra. szájzsibbadást, lángolást, és aszmatikus rohamokat okozhat. Ritkán alakul ki súlyos állapot, de kisgyermekre veszélyes. Az igazi veszélye abban áll, hogy összekeverik az ALOE VERA növénnyel. Az ALOE VERA HÍVÓSZÓ! Igen, az aloe vera hívószó. Bár tudományosan kimutatott egészségtámogató hatása nincs, a beleket tisztító rostok egy csomó pozitív életjobbító folyamatot indítanak el. (hosszútávon hashajtó hatása miatt nem javasolják, de egy-egy kortynyi aloe vera termék nem árthat!) Pontos ismeretek nélkül azonban NE fogyaszd nyersen.
Az agave nem azonos az aloe vera növénnyel
#5.japán cikász
Szúrós levelei és föld alatti részei is enyhén mérgezőek. Mérgező dísznövények: ésszerű tudni róla.
# 6.Klívia
Kafferliliom, szobaliliom, narancsliliom. A klívia egésze mérgező, különösen a föld alatti szárrészei! Ha elvirágzik, bogyói pirosasra színeződnek, ezzel is jelezvén, hogy mérgező. (persze a cseresznye éppen mást jelez a piros színnel, ezért e gyermeknek mindig meg kell mondani, mit szabad, és mit nem a szájába venni)
# 7 Amarillisz
Bármely részének elfogyasztását követően gyomor- és bélgyulladásra jellemző tünetek alakulnak ki, amelyet hányás és hasmenés is kísérhet. Súlyosabb esetekben a mérgezéses tünetek izom- és légzésbénulással is kiegészülhetnek. Különösen veszélyes a hagymája. Ültetés előtt figyelj erre.
# 8. Kroton, tejfű
Zölden, vörösen, valamint sárgán mintázott, lándzsahegyre emlékeztető levél, amely a szárral együtt mérgező tejnedvet tartalmaz. A növényi nedv a tápcsatornába jutva erős hányást, hasmenést, valamint égő, maró érzetet okoz. A bőrre cseppenő méreganyag izgató hatása perceken belül jelentkezik kivörösödés, viszketés formájában.
#9. Legénypálma
A zámiaként is ismert agglegénypálma igen nagy népszerűségnek örvend ma már a magyar lakásokban is. Népszerűségét szépségének, méretének és igénytelenségének köszönheti. Igazi legénylakásba való növény! A cikászok nemzetségébe tartozik, minden része mérgező, ezért cserepét úgy helyezzük el, hogy a kisgyermekek ne tudjanak hozzáférni.
#10. Filodenedron
Minden része mérgező, különösen a csápszerű légzőgyökerei. Ha csak a bőrre kerül néhány cseppnyi a nedvekből, azt bő vízzel lemosva megszűnnek a tünetek; elmúlik a pirosság, a hólyagosodás. Amennyiben a szájába vette a kicsi a mérgező részeket, fokozott nyálelválasztás, hányás, ritkán görcsroham lehetnek a tünetek,- ekkor mindenképp orvosi segítségre van szükség! Eredeti élőhelyén nyílméregnek is alkalmazták. A leggyakrabban dédelgetett a mérgező dísznövények közül. Kiváló légtisztító, és nagyon dekoratív.
#11. Aszparágusz
Az étkezési spárga rokona, ám ezt ne együk meg, mert a növény minden része mérgező. Piros bogyói hányást, hasi fájdalmakat okoznak. Egy-két aszparágusz bogyó elfogyasztása után bőséges folyadékbevitelre van szükség, ha 5-6 bogyót vagy többet evett a gyermek, akkor aktív szenet is kell neki adni. Jó tudni, hogy az aszparágusz nedve az arra érzékeny egyéneknél allergiás bőrreakciót, esetleg asztmás rohamot is kiválthat. Néha vágott virág csokrokba is belekötik, tehát csak éberen figyelni!
#12. Dracéna, szép magyar neve: Sárkányfa
Enyhén mérgező. Rágása vagy lenyelése okozhat nyáladzást, hányást és támolygást. Hullámzó levelei különösen ingerlik a macskákat, így jobb, ha odafigyelünk rá.
#13. Fikuszok
Legismertebb szobanövényeinek egyike a kelet-indiai származású szobafikusz, amely eredeti élőhelyén óriási fává nő, a légző gyökerei támasztó gyökerekké vastagodnak, a cserép fogságában azonban kicsi, könnyen kezelhető növény marad. Óriási változatosságban díszíti a lakásokat, bonsai-nak is szépen formázható.
Leveleiben, valamint a szárában tejnedv található, amely gyantát, kaucsukot, kumarint és különböző proteineket tartalmaz, amelyek elfogyasztása után hányás, hasmenés, erős hasfájás, valamint nagy mennyiség esetén súlyos esetben fulladás léphet fel. A mérgezést követően haladéktalanul adjunk sok vizet és aktív szenet a gyermeknek, majd hívjuk ki az orvost.
#14 Majomfa, pozsgafa
Angol népi nevei, a „Money-tree” (pénzfa) illetve „Dollar-tree” (dollárfa) már engednek következtetni a hozzá kapcsolódó hiedelmekről. A kínai Feng-shui szerint, a Crassula a lakás megfelelő helyén nevelve, hozzásegít minket a pénz gyarapodásához, illetve pénzzel kapcsolatos jó döntések meghozatalához. 🙂 Rágása vagy lenyelése hányást, depressziót és a gyermek, kisállat támolygását okozhatja. Nem nehéz szépen nevelni a lakásban. Az egyik leghálásabb a mérgező dísznövények közül.
# 15. Flamingóvirág
Levele, és virága is gyengén mérgező, gyomor- és bélrendszeri panaszokat, hányást okozhat a fogyasztása. Ha ebből rágcsált a gyermek, terápiaként bőséges folyadékbevitelre van szüksége. A szájnyálkahártyával és a bőrrel érintkezve pirosodás, felhólyagosodás alakulhat ki. Az érintett bőrterületet minél hamarabb vízzel le kell mosni!
#16. Nyíllevél
Az egész növény mérgező. Kis mennyiségben erősen savanyú íze miatt csak emésztőrendszeri irritációt okoz. Nagy dózisban az oxalátkristályok veseelégtelenséget, vesekövet és hypokalcaemiát okozhatnak. Elsősorban a levelek rágcsálása során égető érzés jelentkezik a szájban és a garatban, amit intenzív nyálzás követ. Nyelési, légzési nehézségek felléphetnek, de gyakori a gyomortartalom felöklendezése is. Amennyiben a növény nedvei a szembe jutnak, kötőhártya-gyulladás is felléphet. A súlyos mérgezések ritkák, mert a hirtelen fellépő fájdalom miatt a kisgyermek, és a háziállat nem fogyaszt belőle többet néhány harapásnál.
#17. Rákvirág
Minden része mérgező. Néha elég, ha csak egy kevés nedv jut a levelekről a bőrödre: súlyos bőr- és nyálkahártya-irritáló anyagokat tartalmaz, melyek allergiás reakciókat váltanak ki, súlyosabb esetben pedig hányást, hasmenést és hasi fájdalmakat okozhatnak. Nagyon változatos színű, és kissé laikusan keverhető a diffenbachiával. Ámde mindkettő mérgező, ebből a szempontból mindegy, mi a neve.
#18. Vitorlavirág
Az egész növény mérgező. Átültetéskor megsérült növények szárából mérgező nedv folyik, ami kellemetlen bőrirritációt idézhet elő.
#18. Anyósnyelv
Megmérgezheti a családi kapcsolatokat. 😉
Talán innen a kissé mérgező, lándzsa alakú mérgező dísznövény neve, mert a megrágcsált levelek lenyelése allergiás reakciókat, heveny hányást, hasmenést és erős görcsöket is okozhatnak.
#19. Mikulásvirág
Ami csak nálunk virág, hazájában fává nő. A növény vidám, piros színe szinte magához vonzza a gyerekkezeket, ami nem túl szerencsés, a növény tejnedve ugyanis irritációt okozhat a bőrön. Azért a mérgező dísznövények kevésbé bajos fajtája.
A virágok aprók, alig észrevehetők, a pirosak módosult levelek. Ha pedig a szervezetbe kerül, annak komoly mérgezés a következménye, a gyomor-bél traktusba kerülve pedig hányást okoz.
#20. Bambuszpálma, gyompálma
Minden része enyhén mérgező, irritációt okoz, de nagy baj nem lehet ebből a növényből. A mérgező dísznövények közül a kevésbé bajos növénycsalád.
#21. Sugárarália
Levele hajtása enyhén mérgező. Felnőttként kevésbé, de kisgyermekre mégis komoly veszélyt jelenthet, kemény megpróbáltatás lehet.
Mérgezés: Mérgezés akkor következik be, ha a testfelületre került, vagy a szervezetbe bejutó vegyi anyag a szervezet működési egyensúlyát megzavarja. *(pontos meghatározás lent)
A micro alga méregtelenítő hatású. Ez azonban nem keverhető össze a mérgezés gyógyításával. A méregtelenítést végzi a szervezeted, a micro algával támogathatod ezt a folyamatot.
A micro alga hasznos. De nem a konkrét mérgezést gyógyítja. A mindennapi élet mérgezési terhelését enyhíti, és segíti a szervezeted méregtelenedés működését.
Most már többet tudsz a tényekről. Dönts az Alga Mátrix fogyasztása mellett!
Virág Éva
Folytatom: 🙂
alga-,és vitaminszakértő
reflux tanácsadó
*Mérgezés: Mérgezések fajtái, tünetei, ellátásuk
Mérgezés akkor következik be, ha a testfelületre került, vagy a szervezetbe bejutó vegyi anyag a szervezet működési egyensúlyát megzavarja. Olyan anyagok, amelyekből még parányi mennyiségek sem oldódnak a szervezetben, nem tudnak mérgezést okozni.
Keletkezés szerint megkülönböztetünk:
· szándékos (öngyilkosság, gyilkosság)
· baleseti (foglalkozási, háztartási)
· véletlen (gyógyszercsere vagy túladagolás) mérgezéseket.
A mérgezés súlyossága függ:
– a mérgező anyag toxicitásától (valamely anyagnak minél
kisebb mennyisége mérgező, annál nagyobb a toxicitása)
– töménységétől
– halmazállapotától
– expozíciós (behatási) időtől
– felhalmozódó készségétől
– a behatolási kapu milyenségétől (az a hely, ahol a méreg a szervezetbe bejut: emésztőtraktus, légút, bőr, érpálya, szem kötőhártya)
– beteg vagy egészséges embert ért-e
– a szervezet érzékenységétől, vagy túlérzékenységétől.
Tünetek:
· eszméletlenség (altatószerek, kábító fájdalomcsillapítók, szénmonoxid, etilalkohol, benzin)
· tudatzavar (gombamérgezés)
· epileptiform görcsroham (koffein, lidocain, nikotin, amidazophen, szénmonoxid)
· izomgyengeség (altatószerek, nikotin, vegyszerek, növényvédőszerek)
· tág pupillák (atropin, kinin, kokain, gombák)
· szűk pupillák (altatók, ópiátok, növényvédő szerek)
· nyálfolyás (növényvédők, gombák, lúgok, savak)
· szájszárazság (atropin, opiátok)
· cyanozis (légutak elzáródása, tüdőödémát okozó gázok)
· bullák (hólyagok) a bőrön (sav, mustárgáz, szénmonoxid)
Ellátás:
1. Életveszély elhárítása: klinikai halál tüneteit észlelve, újraélesztés, a befúvásos lélegeztetést többszörös textilréteg felhasználásával végezzük, főleg permetezőszer-mérgezés gyanújában. Hányásközpont izgalmának fokozódása miatt nagy a félrenyelés veszélye, fontos tehát a légutak felszabadítása, illetve szabadon tartása.
2. A méreg további behatolásának, felszívódásának megakadályozása: a mérgező légtérből a beteget azonnal ki kell hozni! Megfelelő védőfelszerelés és kiképzés hiányában tilos behatolni pl. ciángázzal, széndioxiddal telt helyiségbe. Szénmonoxidnál szabad behatolni, ha azonnal ablakot, ajtót tud nyitni a segélynyújtó. A mérgező vegyi anyaggal szennyezett ruházatot el kell távolítani.
3. A méreg eltávolítása a szervezetből: hánytatással, ha még nem szívódott fel (két órán belül), előtte 3-4 dl langyos víz itatása. Orvosi szénpor adásával megakadályozható a belekből történő felszívódás. Szigorúan tilos a hánytatás marószermérgezettnél, tilos továbbá eszméletlen, vagy affelé haladó beteget itatni, hánytatni.
4. A méreg hatástalanítása, közömbösítése: elsősorban sav-és lúgmérgezésnél jön szóba, ezek vegyi tulajdonsága ugyanis lehetővé teszi, hogy egymással közömbös vegyületet, sót alkossanak.
5. Orvost, mentőket kell hívni.
Ha a gyermek valamilyen növényt vagy annak termését megette, mindenképpen forduljunk orvoshoz.
Ha a kicsi öklendezik, segítsük elő a hányást. Amíg a gyereket orvos nem látja, ne kapjon semmit enni, legfeljebb egy kis vizet ihat (üdítőt, tejet nem, még anyatejet sem, mert a zsíros táplálék elősegíti a méreganyagok felszívódását). Ha mérgezés gyanúja merült fel a Heim Pál Gyermekkórház Mérgezési- Toxicologiai Osztályának zöld számán lehet érdeklődni: 06-80-201-199. A toxikológiai ügyelet telefonszáma: 476-6464
És ha súlyosnak találjuk az esetet, a toxikológiai osztály címe: 1089 Budapest Üllői út 86. A épület V. emelet.
A mérgező szobanövények
Acalypha hispida (érdes szépcsalán) – minden része mérgező
Aglaonema fajok (rákvirág) – minden része mérgező
Anemone fajok (szellőrózsa) – minden része mérgező
Aralia sieboldii (borostyánarália) – minden része mérgező
Asparagus fajok (aszparágusz) – minden része mérgező
Begonia fajok (gumós begónia) – levele, hajtása mérgező
Brugmansia fajok (angyaltrombita) – minden része mérgező
Cycas revoluta (cikász) – levele, hajtása mérgező
Clivia miniata (klívia) – gyökere mérgező
Cestrum elegans (bíboros kalapácscserje)
Cyclamen fajok (szobai ciklámen) – gyökere mérgező
Dieffenbachia – minden része mérgező
Hippeastrum fajok (amarillisz) – gyökere mérgező
Monstera deliciosa (könnyezőpálma) – gyökere mérgező
Pachypodium lamerei (pahipódium) – levele, hajtása mérgező
Philodendron fajok (filodendron fajok)- levele, hajtása mérgező
Primula obconica (szobai kankalin) – levele, hajtása mérgező
Sansavieria (anyósnyelv) – levele, hajtása mérgező
Schefflera arboricola (sugárarália) – levele, hajtása mérgező
A leggyakrabban előforduló mérgező kerti növények
Akác (Robina pseudoacacia) – kérge, magja
Aranyeső (Laburnum anagyroides) – termése
Babérmeggy (Prunus laurocerasus ) – levele, magja
Borostyán (Hedera helix) – az idősebb növények bogyója
Cserszömörce (Cotinus coggygria) – minden része
Díszdohány (Nicotiana x sanderae) – minden része
Ecetfa (Rhus typhina) – levele, termése
Életfa (Thuja orientalis) – levélcsúcsa, toboza
Fagyal (Ligustrum vulgare) – bogyója, levele, kérge
Gyöngyvirág (Convallaria majalis) – minden része
Havasszépe (Rhododendron simsii) – levele, virága
Hóvirág (Galanthus nivalis) – hagymái
Kecskerágó (Euonymus europaeus) – termése
Kikerics (Colchicum autumnale) – minden része
Kökörcsin (Pulsatilla grandis) – minden része
Leánder (Nerium oleander) – minden része
Lilaakác (Wisteria sinensis) – minden része
Madárbirs (Cotoneaster multiflorus) – bogyói kissé mérgezőek
Pipacs (Papaver rhoeas) – minden része
Puszpáng (Buxus sempervirens ) – minden része
Pünkösdirózsa (Paeonia officinalis) – virága, termése
Ricinus (Ricinus communis) – termése
Szagos bükköny (Lathyrus odoratus) – magjai
Tiszafa (Taxus baccata ) – a piros magköpenyen kívül minden része
Tűztövis (Pyracantha coccinea ) – bogyója
Vadgesztenye (Aesculus hippocastanum) – termése
teljes felsorolás a mérgező növényekről. Betűrendben, hatóanyaggal: ITT
http://enfo.agt.bme.hu/drupal/node/12534
A szobanövényekről http://napidoktor.hu/blog/leggyakoribb-mergezo-szobanovenyek-otthonodban/
Köszönet Balogh Ancsának : Málnalavél Patika Kismaros , már online is: ITT
Virág Éva
alapító, tulajdonos: greenlife.hu
Elkötelezett természetvédő vagyok, és bioboltosként elkötelezett a természetes anyagokkal gyógyulás mellett. 11 éve foglalkozom táplálék kiegészítőkkel. Meggyőződésem, hogy nagyon sok esetben gyógyszerek nélkül is gyógyulhat az ember.
A témához kapcsolódó cikkek:
Kollagénből: édesítő glicin?
Az édes ízek imádása genetikailag kódolt az emberben. ha van jó alternatíva, akkor a glicin az lehet, a mértékkel kívánt édes étel glicin használatával, már elérhető.
Édes kérdés. Milyen édesítőszer a jó neked?
Az biztos, hogy a cukorfogyasztást csökkenteni kell. Mit tegyél, és mivel helyettesítsd? Melyik édesítőszer jó, melyik finom, melyik édesítőszer biztonságos, és melyik édesítőszer árt? Érdekel?
Kollagén, a csodálatos. Ezért kell neked is.
A kollagén rendszeres fogyasztása fontos, amikor a test már egyre kevesebbet termel. Olyankor az ételeinkkel, vagy egy jó kollagén koktéllal pótolható!
Mondhatnád, hogy a túlevés a gond. Mondhatnád, hogy a haspuffadás utána. Azt is, hogy semmi gond az ünnepi lakomával, attól ünnep az ünnep. Pedig bizony, a kövérség, és a diabetes alapja is lehet.
Így volt ez évezredekig...diabetes nélkül
... korábban- vadászó gyűjtögető korunkban- a nagy lakoma volt az ünnep, azaz amikor nagyvadat ejtett a közösség, azt megünnepelték, és elfogyasztottak mindent, amit csak bírtak, azért is, mert nem tudták tartósítani.Mi, az EMBER, degeszre ettük magunkat.
Ahogy társadalmilag fejlődött az ember, tartalékolni tudott, az ünnep természeti jelenségekhez kötődött, azt felszabadultan, dínomdánommal tették emlékezetessé azt.
Ahogy a mai gazdagságot, és technikai fejlettséget elértük -mi az emberiség-, minden nap ünneppé vált.
Már ami a fogyasztást, a lakomát illeti. Itt tartunk. Nap, mint nap eszem-iszom van. Aztán nap, mint nap betegség: kövérség, diabetes, szív és érrendszeri problémák.... nem sorolom.
Nem élünk meg ínséget az ünnepek közötti időszakokban.
Boldogra ettük magunkat, most betegre esszük magunkat! Összekapcsolódik a jó érzéssel, boldogsághormont termel a testben a finom étel. Ez axióma. Azaz megdönthetetlen tény. Alapadat.
Vannak ételek, amelyek gyorsan kiváltják a boldogságérzést, és mások lassabban, de a boldogsághormon-löket, mindenképpen megjön.
Nos, ettől tudunk evésfüggővé válni, egyfajta drog-löket ez.
Minél gyorsabb a hatás, annál jobban érezzük magunkat, így be is zárul a kör.
Ha tehetjük, mindannyian eltoljuk az étkezéseinket a gyorsabb boldogság-hatást biztosító ételek felé.
Helyben vagyunk: édességek, csokoládé, cukrok, finomított szénhidrátok minden ételben. Szinte azonnal felszívódó étel-összetevők, amelyek boldoggá, függővé, és beteggé tesznek.
Ezért válik járvánnyá a civilizációs betegségek csoportja. (tudod: a cukorbetegség, a diabetes, a gyomorégés, a reflux, haspuffadás, az elhízás…..)
Nem Te tehetsz róla, de a boszorkánykörön belül vagy.
Az evolúciós fejlődés a boldogságérzet vágya felé kerget, a fogyasztói társadalom ennek kiszolgálásával hajszolja a profitot.
Jövök mindig az összeseküvés elmélettel, de ne úgy képzeld, hogy néhány gonosz találkozik valahol, összeül, és megbeszélik, hogyan legyen nekünk rossz.(és persze nekik jó) Nem, nem, összeülniük sem kell, a tőke természete a lefele húzó spirál, kiszolgál ja a lustaságot, az édességvágyat, a kényelmet, aztán jó kis profitért kiszolgálja , hogy mégiscsak életben akarsz maradni, és mindenek ellenére még egészségesen. Kapsz gyógyszert, vagy legalább ígéretet, hogy csináld csak , amit eddig, majd ez, vagy az megvéd, és nem lesz semmi baj.
Pedig lesz.
Nem, nem egy ünnepi lakomától. De évi 365 lakomától már igen.
Nem a Te hibád! De a Te életed. A Te egészséged.
Ünnepélyes gyomorégés. Lakodalmas betegség minden nap? Na de tényleg? Éppen ünnepek alkalmával beszéljünk erről?
Az ünnep, mégiscsak ünnep! Igen.
Az ünnep attól ünnep, hogy nem mindennapos. Talán attól is, ha ünneplőbe öltözteted a szívedet. ( aztán jól megtömöd a gyomrodat 🙁 )
Azonban, ha el akarod kerülni a gyomorégést, a haspuffadást, a diabetes megriaszt, és nem akarsz cukorbeteg lenni, figyelj a mennyiségre.
Ha szokásoddá válik a falatkázás, a mértéktartás, akkor elkerülhető a meghízás, megelőzhető a diabetes, és a reflux sem fog kínozni. ( igen, tudom, ezek közhelyes mondatok, de annyira igaz, hogy mégiscsak gondold végig)
A finomított ételek csapdája oda vezet, hogy az evés öröméért eszünk, és nem azért, hogy éljünk.
Minden benne van, amiért korábban küzdeni kellett: cukor, só, zsír, ez együtt maga a kéj, és ebből kifolyólag, maga az ördög. Mert alig lehet ellenállni.
Az ördög a részletekben van.
Ebből a nézőpontból ritkán nézünk rá a mai gasztronómiai kultúrára, pedig a cukor, só, zsír hármas jellemző az utcakajákra, és a rafinált kulináris költeményekre is.
Arra biztatlak, hogy egyél finomat, és egyél keveset.
Ezzel azt is mondom, hogy kerüld az utcakaját – erre nem tudok jobb szót, ami kifejezi kissé a rosszallásomat is-, mert egyre művibb, rafináltabb, és egyre nagyobb adagokat adnak, és azt is mondom, hogy kövesd a jóból keveset gyakorlatát.
Csakis tudatos elhatározással lehet ezt csinálni, a dolog természetéből következik, hogy a tudatalattid ellened dolgozik. A tudatalattidat pedig megdolgozzák a reklámok, olyan vágyakat keltenek, amikre nincs is szükséged, majd újabb vágyakat, amik magadtól eszedbe sem jutnának.
Hogyan dolgozz a furfangos tudatalattid ellen, avagy hogyan állítsd az egészséged mellé?
Cselezd ki, elégítsd ki, hallgattasd el!
5 apró trükk: (és még egy módszer ITT)
- Ne ülj le éhesen az asztalhoz. Igyál étkezés előtt egy forró teát. ( a víz nem jó, mert nagyon gyorsan kiürül, és aztán kifejezetten éhségérzetet kelt)
- Igyál egy kollagén koktélt. *A test sok funkcióját támogatja, és kissé megduzzad a gyomorban, lassan emésztődik, hosszan nem leszel éhes, tiszta fehérje, kiegyensúlyozza a vércukor-inzulin ingadozást)
- Ha merítesz az ételből, a mérték legyen az öklöd. Ez általában egy merőkanálnyi. ( ITT a módszer)
- Ne egyél több fogást. Csak egyet egyszerre. Majd 3 óra múlva egy következő fogást.
- És újabb három óra múlva a desszertet.
Így nem leszel csalódott, hogy megvonsz magadtól valamilyen finomságot, mert mindent szabad. Csak mértékkel.
A mérték a tested mércéje: az öklöd, a markod, a tenyered, a kezed.
Eleinte kevésnek fog tűnni, mert a szemed sokkal nagyobb adagokhoz szokott.
Ha mindezt megtámogatod lassan felszívódó szuperélelmiszerrel, például étkezések között rágcsált Alga Tablettával, egy egy pohár kollagénnel, biztosan kicselezheted a tudatalattid ördögét.
Tudj meg többet a szuperélelmiszerekről (bővebben ITT ) amelyek nemcsak az étel mennyiségét segítenek csökkenteni, hanem egyéb pozitív mellékhatással is szolgálják a testedet.
Megszüntetik a funkcionális éhezést, kiegyensúlyozzák a biokémiai folyamatokat, és rendbe teszik az emésztésedet.
A funkcionális éhezés az, amikor nem a kalória kevés, hanem hiányzik 'valami'. Az EMBER tízezer évekig csak evéssel, vagy ivással tudta pótolni a szervezete számára nélkülözhetetlen tápanyagokat. Vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, micro mennyiségű 'valamik' ,amelyek hiányában betegek lettek-volna. Úgy jelez a test, hogy éhes, éhes, éhes.
Ma is így jelentkezik a 'valami' hiánya. Éhesség formájában. Bár ma vért vesznek, és próbálják megállapítani mi is hiányzik, olyan összetett a testünk rendszere, hogy azt vagy sikerül megtalálni, vagy nem. Legjobb nagyon összetett élelmiszert fogyasztani ( jó sok értékes szuperélelmiszer alkalmas erre ITT egy ), vagy egy nagyon jól összeállított multivitamint. (erről bővebben ITT)
Most ezt utálni fogod: az ünnep nem a zabálásról szól. A családról, akivel olyan ritkán találkozol, a lelki emelkedettségről, a segítésről, az örömről. ( és persze azért a háziasszonyoknak a jó sok munkáról)
Találj örömteli elfoglaltságot: sétálj a parkban, hallgass zenét, figyeld a madarakat az ablakodból, a jégcsapok hízását az ereszről. Lazíts, lassíts.
Nézd a játszótéren játszó boldog gyerekeket! És mosolyogj!
Ezzel kényelmesen elkerülheted a reflux, a haspuffadás, a diabetes, a cukorbetegség, és számos más civilizációs probléma kialakulását.
Hát ennyire egyszerű! ( persze tudom, hogy nem, de ha ma nem kezded el, holnap sem fogod!)
Dönts magad, most már másképp nézed a tényeket! Greenlife webáruház
MI DOLGOZUNK AZ ÜNNEPEK KÖZÖTT IS! A segítség elérhető!
Folytatom: 🙂
Virág Éva
Alga és vitaminszakértő
Reflux tanácsadó
https://www.tenyek-tevhitek.hu/a_2-es_tipusu_diabetesz_lowcarbra_gyogyul_kezelesre_romlik.htm
*a kollagénről bővebben:
Virág Éva
alapító, tulajdonos: greenlife.hu
Elkötelezett természetvédő vagyok, és bioboltosként elkötelezett a természetes anyagokkal gyógyulás mellett. 11 éve foglalkozom táplálék kiegészítőkkel. Meggyőződésem, hogy nagyon sok esetben gyógyszerek nélkül is gyógyulhat az ember.
Figyelmeztetetés:
A termék hatásai egyénileg változhatnak, a gyártó nem garantálja mindenkinél az egyforma hatásmechanizmust. A leírt adatok kizárólag tájékoztató céllal, a Magyar Alkotmány 61.§-ában rögzített szabad vélemény-nyilvánítás alapján íródtak. Az itt szereplő életmódra és táplálkozásra vonatkozó adatok és ajánlások szabad véleményt tükröznek. Mindamellett, hogy a leírtak szóról szóra igazak, nem minősíthetők diagnózisnak, vagy kezelési javaslatnak. Itt azt kell javasolnom, hogy mielőtt alkalmaznád az itt megfogalmazott dolgokat, keresd föl orvosod, és kérd ki a véleményét.
Figyelem: Az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, eredendően nem betegségek gyógyítására hozták létre őket, hanem bizonyos hiányállapotok (vitaminok, ásványi anyagok) kiegyensúlyozására, az étrendből hiányzó anyagok pótlására, esetleg speciális étrenden lévők (fogyókúrázók) táplálkozásának kiegészítésére. A termékek alapanyagaival kapcsolatban leírt információk a hiteles tájékoztatás célját szolgálják, nem utalnak a termékkel kapcsolatos hatásokra, nem vonatkoznak bárminemű betegség kezelésére vagy gyógyítására.